HARRISON INVITE 8TH GRADE
Overall Finish List
October 03, 2018
Results By Miles of Smiles Timing Services http://www.smileymiles.com
BOYS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Carter Chui FORT COUCH 388 8 M 12:59.46 6:59/M
2 Owen Damon FORT COUCH 390 8 M 13:00.46 6:59/M
3 Trevor Kolarosky PETERS TWP 594 0 M 13:08.21 7:04/M
4 Ben Asher JEFFERSON 480 8 M 13:09.70 7:04/M
5 Liam Pederson CHARTIERS VALLEY 362 8 M 13:10.30 7:05/M
6 Ryan Wells FORT COUCH 461 8 M 13:16.22 7:08/M
7 Matthew Early FORT COUCH 392 8 M 13:40.24 7:21/M
8 Wolf Schmidt FORT COUCH 446 8 M 13:48.21 7:25/M
9 Dillon Digiannurio BALDWIN 305 7 M 14:11.72 7:38/M
10 Tyler Chojnicki FORT COUCH 387 8 M 14:13.44 7:39/M
11 Baedan Friday FORT COUCH 395 8 M 14:21.17 7:43/M
12 Troy Belback FORT COUCH 383 8 M 14:21.37 7:43/M
13 Maxwell Mcallum FORT COUCH 426 8 M 14:21.46 7:43/M
14 Robert Mayberry FORT COUCH 425 8 M 14:23.20 7:44/M
15 Alex Kraemer MELLON 547 8 M 14:23.96 7:44/M
16 Jack Lutte PETERS TWP 591 0 M 14:26.65 7:46/M
17 Zach Griffith PETERS TWP 589 0 M 14:29.89 7:47/M
18 Kyle Kerber FORT COUCH 411 8 M 14:31.24 7:48/M
19 Nicholas Hendrick JEFFERSON 497 8 M 14:33.21 7:49/M
20 Jaxsen Settles CANON MAC 729 8 M 14:45.36 7:56/M
21 Max Bywalski FORT COUCH 385 7 M 14:46.37 7:56/M
22 Thomas McQuillan FORT COUCH 428 8 M 14:54.47 8:01/M
23 Carter McClintock-Comeaux FORT COUCH 427 8 M 15:01.65 8:04/M
24 John Marsh FORT COUCH 424 8 M 15:03.69 8:05/M
25 Joey priano BALDWIN 326 8 M 15:06.15 8:07/M
26 Ryan Deegan PETERS TWP 586 0 M 15:07.78 8:08/M
27 Easton Fusco BALDWIN 308 7 M 15:11.71 8:10/M
28 Cameron Jones MELLON 542 8 M 15:17.97 8:13/M
29 Andrew Rucciuti CANON MAC 725 8 M 15:20.22 8:15/M
30 Kaden Vietmeier CHARTIERS VALLEY 367 8 M 15:23.84 8:16/M
31 Brandon Megonnell FORT COUCH 429 8 M 15:25.93 8:17/M
32 Chris Russell WEST MIFFLIN 691 7 M 15:31.39 8:21/M
33 Tyler Reimer FORT COUCH 440 8 M 15:33.63 8:22/M
34 Kaedyn Williams CANON MAC 734 8 M 15:34.44 8:22/M
35 Isaiah Leasure CANON MAC 716 8 M 15:39.12 8:25/M
36 Ashton Fitz JEFFERSON 490 8 M 15:42.57 8:26/M
37 Landon York FORT COUCH 464 8 M 15:48.45 8:30/M
38 Sam McDowell PETERS TWP 583 0 M 16:02.92 8:37/M
39 Jackson Kletter KEYSTONE OAKS 472 8 M 16:08.23 8:40/M
40 Nickolas Lewis BALDWIN 315 7 M 16:10.66 8:42/M
41 Ben Rush FORT COUCH 442 8 M 16:10.96 8:42/M
42 Peter Janoski FORT COUCH 406 8 M 16:15.94 8:44/M
43 Avi Reemes JEFFERSON 513 8 M 16:16.46 8:45/M
44 Conner Gebben MELLON 534 8 M 16:17.21 8:45/M
45 Peer Khan FORT COUCH 412 8 M 16:26.32 8:50/M
46 Fritz Stengel MELLON 569 8 M 16:36.69 8:55/M
47 Jake Egizio CANON MAC 704 8 M 16:37.72 8:56/M
48 Liam Kawecki MELLON 543 8 M 16:37.91 8:56/M
49 Ben Kennedy MELLON 544 8 M 16:39.11 8:57/M
50 Alec Walsh CANON MAC 733 8 M 16:44.59 9:00/M
51 Daniel Wang FORT COUCH 458 8 M 16:46.21 9:01/M
52 Wyatt Wybranowski CANON MAC 736 8 M 16:48.67 9:02/M
53 Kent Peterson CANON MAC 722 8 M 16:56.47 9:06/M
54 Caleb States FORT COUCH 454 8 M 16:59.65 9:08/M
55 Danny Flynn MELLON 532 8 M 17:03.71 9:10/M
56 Hayden Haerr FORT COUCH 402 8 M 17:06.57 9:12/M
57 Justin Whittington KEYSTONE OAKS 471 8 M 17:06.60 9:12/M
58 Hi Dang Vu FORT COUCH 457 8 M 17:06.71 9:12/M
59 Austin Schoenfelder CANON MAC 727 8 M 17:14.90 9:16/M
60 Trey Royer MELLON 564 8 M 17:24.67 9:21/M
61 Anthonio Depaolo CANON MAC 701 8 M 17:35.38 9:27/M
62 James Kent FORT COUCH 410 8 M 17:50.92 9:35/M
63 Zack Spatz FORT COUCH 452 8 M 17:58.21 9:40/M
64 Carter Rombold MELLON 562 8 M 18:23.21 9:53/M
65 Joey kniola BALDWIN 312 8 M 18:42.46 10:03/M
66 Teac Burek CHARTIERS VALLEY 349 8 M 19:00.22 10:13/M
67 Jeremiah Simplice BALDWIN 329 7 M 19:24.42 10:26/M
68 Ian Yoho MELLON 582 8 M 19:28.90 10:28/M
69 Patrick GRIFFIN MELLON 535 8 M 19:35.84 10:32/M
70 Derek Armfield CHARTIERS VALLEY 346 8 M 19:42.43 10:35/M
71 Mason Baker BALDWIN 301 7 M 21:40.93 11:39/M
72 Nick Faust BALDWIN 307 7 M 21:42.46 11:40/M
73 Carter Wolfe FORT COUCH 463 8 M 23:01.36 12:22/M
74 Ansh Goyal FORT COUCH 401 8 M 23:25.95 12:35/M
GIRLS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Viva Kreis 631 0 F 13:30.21 7:15/M
2 Leah Harmel KEYSTONE OAKS 468 8 F 14:00.91 7:32/M
3 Rebekah priano BALDWIN 327 8 F 14:04.48 7:34/M
4 Marissa Manko ELIZABETH FORWARD 378 8 F 14:07.99 7:35/M
5 Bethany Allen JEFFERSON 479 8 F 16:15.68 8:44/M
6 Chloe Mcconnell MELLON 552 8 F 16:16.23 8:45/M
7 Sydney Taylor KEYSTONE OAKS 469 8 F 16:16.69 8:45/M
8 Tia White KEYSTONE OAKS 470 8 F 16:17.24 8:45/M
9 Justine Meta MELLON 556 8 F 16:36.81 8:55/M
10 Natalee Goodman ELIZABETH FORWARD 376 8 F 16:38.42 8:57/M
11 Alexandra Braunsdorf JEFFERSON 483 8 F 16:51.23 9:04/M
12 Siena Exler ELIZABETH FORWARD 374 8 F 17:19.46 9:19/M
13 Kristina Bozek TRINITY 667 8 F 17:35.48 9:27/M
14 Hailey Rossman MELLON 563 8 F 17:35.91 9:27/M
15 Olivia Tong Wu MELLON 580 8 F 17:36.93 9:28/M
16 Sophie Meloy MELLON 555 8 F 17:40.98 9:30/M
17 Grace Ganoe MELLON 533 8 F 18:03.98 9:42/M
18 Tavia Mitchell WEST MIFFLIN 689 7 F 18:14.18 9:48/M
19 Libby Zavadil FORT COUCH 466 8 F 18:18.45 9:50/M
20 Chloe Ault CANON MAC 698 8 F 18:19.86 9:51/M
21 Ella Magaw MELLON 551 8 F 18:20.48 9:51/M
22 Emory Guenther MELLON 536 8 F 18:29.12 9:56/M
23 Kailee Hendrick CANON MAC 710 8 F 18:31.64 9:57/M
24 Sara Sammarco MELLON 565 8 F 18:31.98 9:57/M
25 Nevada Deaton JEFFERSON 485 8 F 18:38.17 10:01/M
26 Shannon Conley WEST MIFFLIN 686 8 F 18:50.48 10:08/M
27 Sofia Molinaro MELLON 557 8 F 19:06.86 10:16/M
28 Rebecca Tomko WEST MIFFLIN 693 7 F 19:09.93 10:18/M
29 Ellie Moses MELLON 559 8 F 19:13.39 10:20/M
30 Namita Kharel BALDWIN 311 8 F 19:32.23 10:30/M
31 Keira Daugherty CHARTIERS VALLEY 354 8 F 19:33.31 10:31/M
32 Kate Gorecki JEFFERSON 492 8 F 20:17.43 10:54/M
33 Isabella Bilec JEFFERSON 481 8 F 20:24.49 10:58/M
34 Makayla McShane WEST MIFFLIN 688 7 F 20:25.16 10:59/M
35 Madison Stroh MELLON 570 8 F 20:31.11 11:02/M
36 Drue Whitson MELLON 577 8 F 20:39.98 11:06/M
37 Diana Merigo CANON MAC 719 8 F 21:10.48 11:23/M
38 Breanna Hanbury RINGGOLD 605 8 F 21:19.23 11:28/M
39 Mariah Ranier FORT COUCH 436 7 F 21:27.60 11:32/M
40 Anna Mactaggart TRINITY 674 8 F 22:05.25 11:52/M
41 Brooke Phillips TRINITY 676 8 F 22:11.74 11:56/M
42 Julia Gorman RINGGOLD 604 8 F 22:47.98 12:15/M
43 Sneha Bhandari BALDWIN 302 8 F 24:49.96 13:21/M
44 Ngabile Liese BALDWIN 316 7 F 25:13.36 13:33/M
45 Yasmine McKenzie BALDWIN 318 7 F 25:13.36 13:33/M
46 Isabel DeRosa TRINITY 669 8 F 26:45.73 14:23/M
47 Ainslee Plesko TRINITY 677 7 F 26:56.47 14:29/M
48 Alissa Carter RINGGOLD 599 8 F 29:03.22 15:37/M
dq
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Gemma Lingler JEFFERSON 503 8 F 13:42.82 4:25/M