BTA INVITE DEVELOPMENTAL
Overall Finish List
August 25, 2018
Results By Miles of Smiles Timing Services
BOYS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Brandon Szuch SEELOS ACADEMY 685 4 M 8:22.26 6:58/M
2 Max Radzvin SEELOS ACADEMY 683 3 M 8:23.70 6:59/M
3 Erik Lindenfelser SEELOS ACADEMY 680 4 M 8:30.64 7:05/M
4 Will Waskiewicz BLESSED TRINITY 802 4 M 8:38.27 7:12/M
5 Thomas Rottmann BLESSED TRINITY 797 3 M 8:39.52 7:13/M
6 Victor Wagner SEELOS ACADEMY 686 4 M 8:43.42 7:16/M
7 Andrew Spalvieri ST. KILIAN 556 3 M 8:48.91 7:20/M
8 Jack Davison SEELOS ACADEMY 674 3 M 8:50.99 7:22/M
9 Jack Steineman ST. KILIAN 555 3 M 8:53.77 7:24/M
10 Jack Kandravy BLESSED TRINITY 801 4 M 8:54.28 7:25/M
11 Joshua Kuczma ST. THOMAS MORE 643 4 M 8:55.18 7:26/M
12 Jacob Bridgeman BLESSED TRINITY 800 4 M 8:55.46 7:26/M
13 Judah Sauers ST. GREGORY 661 3 M 8:56.56 7:27/M
14 Nicholas Schindler SEELOS ACADEMY 684 3 M 9:05.61 7:34/M
15 Alexander Fellin ST. THOMAS MORE 646 3 M 9:07.46 7:36/M
16 J.j. McCabe SEELOS ACADEMY 682 3 M 9:11.14 7:39/M
17 Gavin Walter SEELOS ACADEMY 687 2 M 9:16.43 7:43/M
18 Lukas Duchi SEELOS ACADEMY 675 4 M 9:28.20 7:53/M
19 Ethan Hughes SEELOS ACADEMY 679 4 M 9:34.28 7:58/M
20 Jack Mondi ST. KILIAN 559 3 M 9:34.49 7:58/M
21 Paul Farnan ST. THOMAS MORE 642 4 M 9:43.23 8:06/M
22 Rylan Greene SEELOS ACADEMY 677 3 M 9:43.27 8:06/M
23 Shane Sahr BLESSED TRINITY 798 3 M 9:45.89 8:08/M
24 Christian Meyer ST. GREGORY 20 M 10:12.50 8:30/M
25 Caleb Sutton ASSUMPTION 750 2 M 10:28.17 8:43/M
26 Thomas Bainbridge BLESSED TRINITY 799 4 M 10:30.42 8:45/M
27 Alejandro Paredes ST. KILIAN 560 3 M 10:31.85 8:46/M
28 Rodrigo Perez-Vasquez ST. KILIAN 529 3 M 10:36.94 8:50/M
29 John Pensock ST. THOMAS MORE 649 3 M 10:57.27 9:08/M
30 Ryan Snyder ALPHA 848 4 M 11:00.95 9:10/M
31 Matthew McKenna ST. THOMAS MORE 648 3 M 11:01.34 9:11/M
32 Colin Campbell SEELOS ACADEMY 673 4 M 11:03.77 9:13/M
33 Luke Kovacic ST. GREGORY 658 1 M 11:08.71 9:17/M
34 Lavrinc Samuel ST. ELIZABETH 521 2 M 11:20.24 9:27/M
35 Cooper Ravenstahl HOLY CROSS 328 4 M 11:27.37 9:33/M
36 James Coleman HOLY CROSS 234 3 M 11:32.46 9:37/M
37 Tabari Morgan GET FIT FAMILIES 838 0 M 11:35.10 9:39/M
38 Marcus Gerber ST. THOMAS MORE 647 3 M 11:37.95 9:41/M
39 Beckett Herring HOLY CROSS 271 4 M 12:00.53 10:00/M
40 Connor McClellan ST. GREGORY 655 1 M 12:03.28 10:03/M
41 Luke Daley ST. THOMAS MORE 645 3 M 12:04.20 10:03/M
42 Joshua White SEELOS ACADEMY 688 4 M 12:11.51 10:09/M
43 Kane McKee ALPHA 847 3 M 12:14.98 10:12/M
44 Clayton Frissora SEELOS ACADEMY 676 4 M 12:24.28 10:20/M
45 Jackson Derda ST. THOMAS MORE 641 4 M 12:29.52 10:24/M
46 Leo Ivory CDTCA 108 3 M 12:30.46 10:25/M
47 Connor Little BLESSED TRINITY 793 2 M 12:49.28 10:41/M
48 Breck Varrato BLESSED TRINITY 794 2 M 12:50.30 10:42/M
49 Haylan Haught BLESSED TRINITY 796 3 M 12:57.89 10:48/M
50 Finian Cook-Baldauf HOLY CROSS 242 4 M 13:15.53 11:03/M
51 Nicholas Ricciardelli HOLY CROSS 338 4 M 14:06.49 11:45/M
52 Colin Urrea ST. THOMAS MORE 644 4 M 15:36.30 13:00/M
53 Jaxson Russell ASSUMPTION 748 0 M 15:50.36 13:12/M
GIRLS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Audra Lazzara SEELOS ACADEMY 698 4 F 8:40.32 7:13/M
2 Richardson Katherine ST. ELIZABETH 519 4 F 9:10.38 7:38/M
3 Siena Varlotta GET FIT FAMILIES 836 0 F 9:17.50 7:44/M
4 Chelsea Geyer HOLY CROSS 259 3 F 9:23.21 7:49/M
5 Erika Mitchell BLESSED TRINITY 776 4 F 9:30.51 7:55/M
6 Eva Fardo ST. JAMES 570 4 F 9:32.75 7:57/M
7 Gigi Lonergan ST. THOMAS MORE 628 4 F 9:35.32 7:59/M
8 Macy Thiel BLESSED TRINITY 773 3 F 9:35.40 7:59/M
9 Lily Yester ST. THOMAS MORE 629 4 F 9:39.33 8:03/M
10 Sciullo Giada ST. ELIZABETH 520 3 F 9:39.57 8:03/M
11 Grace Chrobak SEELOS ACADEMY 690 4 F 9:40.84 8:03/M
12 Maggie Tatar BLESSED TRINITY 777 4 F 9:40.88 8:03/M
13 Emily Stevens BLESSED TRINITY 771 3 F 9:41.82 8:04/M
14 Enos Valentina ST. ELIZABETH 510 3 F 9:44.57 8:07/M
15 Madison Fellin ST. THOMAS MORE 631 3 F 9:48.83 8:10/M
16 Callie Kandravy BLESSED TRINITY 765 2 F 9:49.70 8:11/M
17 Kate Mulzet ALPHA 846 2 F 9:52.51 8:13/M
18 Kaylie Mitchell BLESSED TRINITY 767 2 F 10:02.32 8:22/M
19 Anne Puhalla SEELOS ACADEMY 700 3 F 10:05.29 8:24/M
20 Lily Narvett SEELOS ACADEMY 699 3 F 10:05.30 8:24/M
21 Caroline Tatar BLESSED TRINITY 768 2 F 10:08.56 8:27/M
22 Alexa Stoltz ALPHA 841 4 F 10:17.31 8:34/M
23 Emily Harmanos ST. GREGORY 653 3 F 10:36.32 8:50/M
24 Katie Tarquinio AQUINAS 672 4 F 10:39.49 8:53/M
25 Gianna Floyd ST. KILIAN 553 4 F 10:40.31 8:53/M
26 Fiona Oneill ST. THOMAS MORE 634 3 F 10:43.33 8:56/M
27 Tess Martin BLESSED TRINITY 766 2 F 10:50.69 9:02/M
28 Stephanie Kulbieda ST. THOMAS MORE 633 3 F 10:57.78 9:08/M
29 Naudia Zotter HOLY CROSS 490 4 F 11:03.53 9:13/M
30 Gemma Mangerie BLESSED TRINITY 770 3 F 11:04.14 9:13/M
31 Sasha Wozetek ALPHA 843 4 F 11:13.83 9:21/M
32 Isabella Windfelder ST. KILIAN 558 3 F 11:18.81 9:25/M
33 Avery Straub BLESSED TRINITY 772 3 F 11:34.83 9:38/M
34 Gigi Mancing ALPHA 842 4 F 11:37.86 9:41/M
35 Jayna Miller HOLY CROSS 320 4 F 11:38.86 9:42/M
36 Leonie Haiback ST. KILIAN 557 3 F 11:38.98 9:42/M
37 Grace Kulbago ST. THOMAS MORE 632 3 F 11:39.51 9:43/M
38 Abigail McClellan ST. GREGORY 654 3 F 11:44.15 9:47/M
39 Liliana Silvis ST. THOMAS MORE 636 3 F 11:46.39 9:48/M
40 Abi Bollman ST. KILIAN 554 4 F 11:46.61 9:48/M
41 Olivia Robertson HOLY CROSS 364 4 F 11:58.48 9:58/M
42 Faith Simon ST. THOMAS MORE 637 3 F 11:58.81 9:58/M
43 Stella Kunz SEELOS ACADEMY 695 4 F 11:59.11 9:59/M
44 Gina Talarico SEELOS ACADEMY 703 3 F 12:03.75 10:03/M
45 Macaria Stall ST. KILIAN 561 3 F 12:03.83 10:03/M
46 Annaliese Duchi SEELOS ACADEMY 692 2 F 12:04.76 10:03/M
47 Annalise Good BLESSED TRINITY 764 2 F 12:05.97 10:04/M
48 Lana Allen ST. KILIAN 552 4 F 12:14.30 10:12/M
49 Norah Urrea ST. THOMAS MORE 639 2 F 12:15.52 10:13/M
50 Haley Wozetek ALPHA 845 2 F 12:15.83 10:13/M
51 Chloe Boosel ST. GREGORY 1204 F 12:19.39 10:16/M
52 Molly Gauntner ST. JAMES 571 3 F 12:21.58 10:18/M
53 Finley Hunzeker GET FIT FAMILIES 830 0 F 12:35.29 10:29/M
54 Emma Hagler BLESSED TRINITY 769 3 F 12:40.16 10:33/M
55 Claire Bandurski BLESSED TRINITY 762 2 F 12:41.17 10:34/M
56 Aine' Corrigan ALPHA 844 3 F 13:02.92 10:52/M
57 Bailey Heagy BLESSED TRINITY 774 4 F 13:05.78 10:54/M
58 Lila Martin BLESSED TRINITY 792 0 F 13:07.82 10:56/M
59 Ava Santora CDTCA 117 1 F 13:19.80 11:06/M
60 Payton Pauley ST. THOMAS MORE 635 3 F 13:23.33 11:09/M
61 Madalyn Hill BLESSED TRINITY 775 4 F 13:24.83 11:10/M
62 Anna Lapinsky SEELOS ACADEMY 696 4 F 13:52.91 11:33/M
63 Franka Pickell ASSUMPTION 751 0 F 14:12.23 11:50/M
64 Taylor Bridge ASSUMPTION 749 0 F 14:12.24 11:50/M
65 Adalaide Delaney ST. JAMES 572 3 F 14:41.93 12:14/M
66 Autumn Schidlmeier ST. THOMAS MORE 638 2 F 15:45.84 13:08/M
67 Emily Hoffman ST. GREGORY 21 0 F 16:23.28 13:39/M
68 Teagan Hunzeker GET FIT FAMILIES 831 0 F 17:13.56 14:21/M