GLOW FOR GLORY
5K
Overall Finish List
June 16, 2018
Results By Miles of Smiles Timing Services http://www.smileymiles.com
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Tim Lapp Tyrone PA 1455 21 M 1 Top Fin 21:33.26 6:57/M
2 James Rimmey Tyrone PA 2244 29 M 1 25-29 21:35.91 6:58/M
3 Hannah Shank Hollidaysburg PA 1496 20 F 1 Top Fin 21:42.56 7:00/M
4 Marcus Edwards Altoona PA 1497 22 M 1 20-24 21:42.70 7:00/M
5 Jonathan Rouzer Altoona PA 2246 36 M 1 35-39 21:43.82 7:00/M
6 Tanya Rouzer Altoona PA 2247 34 F 1 30-34 21:44.43 7:01/M
7 Kayleen Lapp Tyrone PA 1456 15 F 1 15-19 22:05.97 7:07/M
8 William Buck Claysburg PA 1981 59 M 1 55-59 22:09.11 7:09/M
9 Ethan Eckenroad Altoona PA 2114 20 M 2 20-24 22:18.26 7:12/M
10 Brittany Willy Altoona PA 2263 26 F 1 25-29 23:05.37 7:27/M
11 Craig Shultz Altoona PA 1493 34 M 1 30-34 23:06.57 7:27/M
12 Ashley Clites Ebensburg PA 1988 23 F 1 20-24 24:06.57 7:46/M
13 Bretton Nedwreski Ebensburg PA 2221 27 M 2 25-29 24:06.98 7:46/M
14 Joannie Nedwreski Ebensburg PA 2222 51 F 1 50-54 24:10.32 7:48/M
15 Kortney Lampel Windber PA 2195 20 F 2 20-24 24:11.44 7:48/M
16 Rachael Cummings Evans City PA 1994 21 F 3 20-24 24:13.57 7:49/M
17 Deborah Guyer New Enterprise PA 2136 56 F 1 55-59 24:13.82 7:49/M
18 Cheyenne Lopez Imperial PA 2206 20 F 4 20-24 24:14.69 7:49/M
19 Jami Hall Altoona PA 2171 49 F 1 45-49 25:05.44 8:05/M
20 Brenton Mclaughlin Moshannon PA 2212 28 M 3 25-29 25:15.81 8:09/M
21 Rayne Lingafelt Duncansville PA 2202 12 F 1 10-14 25:26.81 8:12/M
22 David Lingafelt Duncansville PA 2201 37 M 2 35-39 25:27.42 8:13/M
23 Tommie Murray Tyrone PA 2219 34 F 2 30-34 25:38.57 8:16/M
24 Aubrey Saccol Johnstown PA 1487 30 F 3 30-34 25:40.57 8:17/M
25 Kosie Porader Seward PA 1485 39 F 1 35-39 25:40.62 8:17/M
26 Caylin Wills Altoona PA 1479 12 M 1 10-14 25:41.32 8:17/M
27 Courtney Mack Ebensburg PA 2207 24 F 5 20-24 25:45.73 8:18/M
28 Amanda Kime Johnstown PA 2192 30 F 4 30-34 25:45.74 8:18/M
29 Jaclyn Snyder Bedford PA 2250 31 F 5 30-34 25:46.58 8:19/M
30 George Martin Altoona PA 1478 29 M 4 25-29 26:05.82 8:25/M
31 Tania Germino Tyrone PA 2128 31 F 6 30-34 26:06.50 8:25/M
32 Aiden Lewis Tyrone PA 2200 10 M 2 10-14 26:07.52 8:25/M
33 Kim Plummer Pa Furnace PA 2240 45 F 2 45-49 26:07.57 8:25/M
34 Isabella Nagle Nanty Glow PA 1461 10 F 2 10-14 26:23.99 8:31/M
35 Melissa Nagle Nanty Glo PA 1476 34 F 7 30-34 26:25.90 8:31/M
36 Breanna Somers Altoona PA 1488 26 F 2 25-29 26:31.75 8:33/M
37 Taylor Brumburg Altoona PA 1490 25 F 3 25-29 26:32.55 8:34/M
38 Noah Zeljak Port Matilda PA 2271 7 M 1 5- 9 26:35.57 8:35/M
39 Cheryl Zeljak Port Matilda PA 2270 36 F 2 35-39 26:41.87 8:36/M
40 Kelly Bottenfield Altoona PA 1492 45 F 3 45-49 27:24.44 8:50/M
41 Belinda Filer Altoona PA 2122 48 F 4 45-49 27:27.64 8:51/M
42 Shery Phillips Altoona PA 2239 60 F 1 60-99 27:28.68 8:52/M
43 Britney Freet Altoona PA 2127 27 F 4 25-29 27:36.66 8:54/M
44 Will Snyder Pittsburgh PA 2253 26 M 5 25-29 27:36.83 8:54/M
45 Deborah Clark Martinsburg PA 1494 49 F 5 45-49 27:39.77 8:55/M
46 Elisha Ritchey Duncansville PA 2245 31 F 8 30-34 27:40.71 8:55/M
47 Danielle Raichle Altoona PA 2243 27 F 5 25-29 28:16.82 9:07/M
48 Ashley Willy Ambridge PA 1500 25 F 6 25-29 28:21.52 9:09/M
49 Parker Martin Tyrone PA 2209 40 F 1 40-44 28:33.57 9:13/M
50 Tara Martin Tyrone PA 2210 40 F 2 40-44 28:34.32 9:13/M
51 Christine Wagner Hollidaysburg PA 2261 68 F 2 60-99 29:11.21 9:25/M
52 Tyler Hunter Altoona PA 2188 26 M 6 25-29 29:26.72 9:30/M
53 Holly Benninger Tyrone PA 1482 23 F 6 20-24 29:38.89 9:34/M
54 Danielle Imler Hollywood FL 1489 22 F 7 20-24 29:40.30 9:34/M
55 Paul Noakes Altoona PA 2223 35 M 3 35-39 30:38.94 9:53/M
56 Cathy Jarrett Altoona PA 1481 51 F 2 50-54 30:43.78 9:55/M
57 Nichole Moser Altoona PA 1480 33 F 9 30-34 30:45.32 9:55/M
58 Marion Mellott Duncansville PA 2213 53 F 3 50-54 30:45.82 9:55/M
59 Deena Donnelly Altoona PA 1486 48 F 6 45-49 30:46.57 9:55/M
60 Jessica Yuhas Altoona PA 2269 29 F 7 25-29 30:48.66 9:56/M
61 Justin Dixon Mackeyville PA 1995 18 M 1 15-19 30:52.13 9:57/M
62 Emilee Loose Williamsburg PA 2204 19 F 2 15-19 30:52.33 9:57/M
63 Kiersten Wasovich Altoona PA 2262 38 F 3 35-39 31:14.99 10:05/M
64 Erica Burger Hollidaysburg PA 1982 37 F 4 35-39 31:16.90 10:05/M
65 Hayden Shiffler-Cassarly East Freedom PA 2248 12 F 3 10-14 31:20.83 10:06/M
66 Randi Main East Freedom PA 2208 37 F 5 35-39 31:23.27 10:07/M
67 Camiryn Stever Altoona PA 2255 15 F 3 15-19 31:29.16 10:09/M
68 Manndi Stever Altoona PA 2256 38 F 6 35-39 31:32.23 10:10/M
69 Jocelyn Kimmel Cranberry Township 2193 38 F 7 35-39 31:40.30 10:13/M
70 Kelly Powers Tyrone PA 2242 38 F 8 35-39 31:40.80 10:13/M
71 Mary Nagle Tyrone PA 1454 38 F 9 35-39 31:43.83 10:14/M
72 Reana Scott Fayetteville NC 1484 32 F 10 30-34 31:44.58 10:14/M
73 Tina Kelley Hollidaysburg PA 1477 36 F 10 35-39 31:45.90 10:15/M
74 Misty Baker Hollidaysburg PA 1941 51 F 4 50-54 31:46.31 10:15/M
75 Kaitlin Baker Hollidaysburg PA 1935 18 F 4 15-19 32:25.82 10:27/M
76 Chelsea Showalter Indiana PA 2249 18 F 5 15-19 32:26.77 10:28/M
77 Fredrick Ferguson Osceola Mills PA 2117 44 M 1 40-44 33:21.70 10:45/M
78 Jason Snyder Bedford PA 2251 32 M 2 30-34 33:22.30 10:46/M
79 Amanda Blough Windber PA 1964 23 F 8 20-24 34:25.14 11:06/M
80 Chris Tirpak Bedford PA 2259 25 M 7 25-29 37:34.71 12:07/M
81 Jason Loose Claysburg PA 2205 42 M 2 40-44 37:38.79 12:08/M
82 Katherine Cherry Tipton PA 1984 48 F 7 45-49 38:03.17 12:16/M
83 Regina Goss Duncansville PA 2133 47 F 8 45-49 38:05.21 12:17/M
84 Kylee Nagle Nanty Glo PA 1498 13 F 4 10-14 43:31.79 14:02/M
85 Andrea Wilt Altoona PA 2266 45 F 9 45-49 43:33.59 14:03/M