PAW PAW INVITE JV
Overall Finish List
September 01, 2018
Results By Miles of Smiles Timing Services http://www.smileymiles.com
BOYS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Breyden Whorton EAST FAIRMONT 623 7 M 15:44.71 8:02/M
2 Chase Harr EAST FAIRMONT 609 7 M 15:51.12 8:05/M
3 Garret Spohn SOUTH MIDDLE 886 8 M 15:55.11 8:07/M
4 Brighton Schmidt EAST FAIRMONT 618 8 M 16:32.13 8:26/M
5 Blake Hunt EAST FAIRMONT 613 7 M 16:38.12 8:29/M
6 Mason McDonald SOUTH MIDDLE 894 7 M 16:45.53 8:33/M
7 Evan Ruckle SOUTH MIDDLE 913 6 M 16:48.18 8:34/M
8 Garrett Hullderman EAST FAIRMONT 612 7 M 17:14.39 8:48/M
9 Samuel Pacyna SOUTH MIDDLE 895 7 M 17:28.40 8:55/M
10 Matthew Earls EAST FAIRMONT 603 7 M 17:36.51 8:59/M
11 Mason McDonald EAST FAIRMONT 614 7 M 17:38.38 9:00/M
12 Pierce Houghton SOUTH MIDDLE 918 6 M 17:40.64 9:01/M
13 Adam Sisler SOUTH MIDDLE 902 6 M 18:19.26 9:21/M
14 Matthew Bellisario SOUTH MIDDLE 897 7 M 18:47.51 9:35/M
15 Nico Kourtis SOUTH MIDDLE 911 6 M 19:10.47 9:47/M
16 Colt Coffman SOUTH MIDDLE 910 6 M 19:11.49 9:47/M
17 Joshua McDonald SOUTH MIDDLE 884 8 M 19:15.76 9:49/M
18 Tristan Milik SOUTH MIDDLE 896 7 M 19:33.25 9:58/M
19 Brandon Petak SOUTH MIDDLE 887 8 M 19:48.25 10:06/M
20 James Bonner EAST FAIRMONT 602 8 M 19:49.72 10:07/M
21 Cade Coombs SOUTH MIDDLE 900 7 M 20:38.70 10:32/M
22 Jaiden Twyman SOUTH MIDDLE 893 7 M 20:59.60 10:42/M
23 Grayson Frombach SOUTH MIDDLE 919 6 M 21:18.42 10:52/M
24 Jonathan Debastiani SOUTH MIDDLE 888 7 M 21:19.63 10:53/M
25 Andrew Tompkins SOUTH MIDDLE 901 6 M 21:50.96 11:08/M
26 Alex Newbold SOUTH MIDDLE 907 6 M 21:51.17 11:09/M
27 Elijah Henderson EAST FAIRMONT 611 7 M 22:02.50 11:14/M
28 Caden Sayers MONONGAH 865 6 M 22:04.76 11:16/M
29 Samuel Hawkinberry SOUTH MIDDLE 917 6 M 22:16.24 11:22/M
30 Gibson Jones SOUTH MIDDLE 920 6 M 22:18.47 11:23/M
31 Michael Miller SOUTH MIDDLE 909 6 M 22:21.50 11:24/M
32 Nathan Cook SOUTH MIDDLE 914 6 M 22:53.25 11:41/M
33 Wyatt Zuercher Kirby SOUTH MIDDLE 903 6 M 23:05.50 11:47/M
34 Shawn Utt EAST FAIRMONT 620 7 M 23:26.25 11:57/M
35 Mason Edge EAST FAIRMONT 604 7 M 23:29.49 11:59/M
36 Cyrus Moats SOUTH MIDDLE 912 6 M 23:34.97 12:01/M
37 Travis Rice SOUTH MIDDLE 899 7 M 23:37.75 12:03/M
38 Alec Russell SOUTH MIDDLE 891 7 M 24:30.90 12:30/M
39 Andrew Sheets SOUTH MIDDLE 904 6 M 25:45.91 13:08/M
40 Cameron VanGilder EAST FAIRMONT 621 6 M 26:40.25 13:36/M
41 Jacob Meyer SOUTH MIDDLE 905 6 M 29:22.98 14:59/M
42 Kolson Micciche MONONGAH 864 6 M 32:48.98 16:44/M
GIRLS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Holden Haught EAST FAIRMONT 633 8 F 19:22.10 9:53/M
2 Allyson Comas EAST FAIRMONT 629 7 F 19:53.25 10:09/M
3 Abby Cain WEST FAIRMONT 674 7 F 19:55.11 10:10/M
4 Gracyn Marsh EAST FAIRMONT 634 6 F 20:00.72 10:12/M
5 Rylee Delovich MONONGAH 866 8 F 20:05.41 10:15/M
6 Reece White WEST FAIRMONT 669 8 F 20:08.25 10:16/M
7 Megan Abel EAST FAIRMONT 625 6 F 20:27.76 10:26/M
8 Sydney Tate SOUTH MIDDLE 934 7 F 20:52.98 10:39/M
9 Annie Gray SOUTH MIDDLE 927 7 F 20:57.66 10:41/M
10 Brianna Fleming MONONGAH 874 7 F 21:00.52 10:43/M
11 Cara Sturm WEST FAIRMONT 684 6 F 21:01.25 10:43/M
12 Raegan Nipper SOUTH MIDDLE 938 6 F 21:11.25 10:48/M
13 Madelynn Jackson SOUTH MIDDLE 941 6 F 21:56.25 11:11/M
14 Natalie Cook SOUTH MIDDLE 930 7 F 22:04.75 11:16/M
15 Ainsley Lilly WEST FAIRMONT 673 7 F 22:30.18 11:29/M
16 Abigail Slaughter SOUTH MIDDLE 936 6 F 22:41.55 11:34/M
17 Caitlyn Standley SOUTH MIDDLE 922 8 F 23:18.12 11:53/M
18 Paige Slagle WEST FAIRMONT 683 6 F 23:59.21 12:14/M
19 Ember Funkhouser MONONGAH 880 6 F 27:02.51 13:48/M
20 Sabrina Ganoe MONONGAH 868 8 F 27:07.25 13:50/M
21 Kayleigh Zemerick MONONGAH 883 6 F 27:09.75 13:51/M
22 Cierra Moscufo MONONGAH 869 8 F 27:21.89 13:57/M
23 River Bolyard WEST FAIRMONT 681 6 F 27:30.30 14:02/M
24 Chloe Mullens SOUTH MIDDLE 937 6 F 27:31.25 14:02/M
25 Alexis Delovich MONONGAH 879 6 F 28:19.75 14:27/M
26 Karenna Cummins MONONGAH 878 6 F 28:28.71 14:31/M
27 Jenna Nicholson MONONGAH 870 8 F 28:36.63 14:36/M
28 Delaney Fleming MONONGAH 867 8 F 28:50.16 14:43/M
29 Serenity Battin WEST FAIRMONT 680 7 F 29:21.96 14:58/M
30 Laken Cross WEST FAIRMONT 686 6 F 29:22.50 14:59/M
31 Brianna O'Connor SOUTH MIDDLE 939 6 F 29:24.19 15:00/M
32 Sarah Gettings WEST FAIRMONT 682 6 F 29:25.50 15:01/M
33 Ali Capuder SOUTH MIDDLE 929 7 F 29:26.75 15:01/M
34 Olivia Krech SOUTH MIDDLE 952 0 F 29:28.46 15:02/M