FIREMANS MUD RUN & TRAIL RUN
August 31, 2019
Results By Miles of Smiles Timing Services
Final Team Results
MUD HEAT 1
Team - MUD BUDDIES Finish Position - 1
Team Score (places): 4
O'all Cum.
Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time
1 227 Julia Schimp Mayport PA F 1 1 48:10.90 48:10.90
2 247 Landree Wilson F 3 4 50:26.40 1:38:37.30
3 228 Keyauna Schimp Mayport PA F 5 9 53:17.80 2:31:55.10
4 246 Diana Wilson F 9 18 57:02.90 3:28:58.00
Team - Team 8 Finish Position - 2
Team Score (places): 10
O'all Cum.
Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time
1 242 James Amon M 4 4 52:21.30 52:21.30
2 240 Jamie Risinger M 6 10 53:25.20 1:45:46.50
3 239 Aimee Brickey F 7 17 56:54.30 2:42:40.80
4 241 Hannah Amon F 8 25 56:56.10 3:39:36.90
Team - PISTOL PRINCESS SQUARED Finish Position - 3
Team Score (places): 22
O'all Cum.
Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time
1 231 Maycee Shumaker Distant PA F 10 10 1:05:23.20 1:05:23.20
2 232 Sarah Shumaker Petrolia F 12 22 1:10:35.70 2:15:58.90
Team - GIRLS JUST WANNNA HAVE GUNS Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc.
O'all Cum.
Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time
1 207 Kim Dilick Kittanning PA F 13 13 1:11:08.80 1:11:08.80
Final Team Results
MUD HEAT 2
Team - MUD SWEAT AND BEERS Finish Position - 1
Team Score (places): 3
O'all Cum.
Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time
1 233 Cameron Speer Bellefonte PA M 1 1 31:44.70 31:44.70
2 205 Storm Clowser New Bethlehem PA F 2 3 42:16.00 1:14:00.70
3 218 Courtney Park Mayport F 3 6 50:08.00 2:04:08.70
4 260 Brent Shaffer M 4 10 50:14.40 2:54:23.10
5 222 Crystal Rankin Oak Ridge PA F 5 15 52:18.30 3:46:41.40
6 216 Kisha Mangiantini New Bethlehem PA F 6 21 59:33.10 4:46:14.50
7 236 Sierra Watkins New Bethlehem PA F 7 28 1:05:44.10 5:51:58.60
8 219 Keli Patton New Bethlehem PA F 8 36 1:05:44.40 6:57:43.00
Final Team Results
MUD HEAT 3
Team - Skinners Finish Position - 1
Team Score (places): 3
O'all Cum.
Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time
1 245 Tyler Skinner M 1 1 39:31.90 39:31.90
2 243 Josh Skinner M 2 3 42:30.70 1:22:02.60
3 244 Wyatt Skinner M 6 9 1:02:33.90 2:24:36.50
Team - SOLE SISTERS Finish Position - 2
Team Score (places): 9
O'all Cum.
Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time
1 213 Robyn Holz Clarion PA F 4 4 58:44.10 58:44.10
2 203 Tanya Brooks Clarion PA F 5 9 58:44.20 1:57:28.30
Final Team Results
MUD HEAT 5
Team - STRAIGHT OFF TH COUCH Finish Position - 1
Team Score (places): 23
O'all Cum.
Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time
1 255 Jenna Bowser F 11 11 1:03:06.70 1:03:06.70
2 208 Cassy Edmonds Seminole F 12 23 1:03:07.30 2:06:14.00
3 234 Makena Stiller Knox F 13 36 1:03:09.30 3:09:23.30