ALTOONA MT LION XC INVITE JV
Overall Finish List
September 21, 2019
Results By Miles of Smiles Timing Services http://www.smileymiles.com
BOYS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Liam Clyma ALTOONA 308 12 M 19:11.42 6:11/M
2 Aydan Summers ALTOONA 332 11 M 19:15.90 6:13/M
3 Andrew Donlan ALTOONA 309 11 M 19:50.24 6:24/M
4 George Boutiller ALTOONA 304 10 M 20:02.49 6:28/M
5 Jason Miller ALTOONA 324 11 M 20:05.71 6:29/M
6 Josh Platt PENN CAMBRIA 661 10 M 20:20.93 6:34/M
7 Patryck Webster ALTOONA 333 9 M 20:46.68 6:42/M
8 Nicholas Strayer NORTHERN BEDFORD 634 9 M 20:51.85 6:44/M
9 Aaron Frey ST MARYS 747 11 M 21:11.44 6:50/M
10 Maurice Williams ALTOONA 338 9 M 21:13.40 6:51/M
11 John Moyer FOREST HILLS 480 9 M 21:13.68 6:51/M
12 Damion Finnegan ALTOONA 313 11 M 21:29.43 6:56/M
13 Anthony Sanner SOMERSET H.S. 808 10 M 21:37.18 6:58/M
14 Luke Wess SOMERSET H.S. 812 12 M 21:38.93 6:59/M
15 Ethan Dilling MARTINSBURG CENTRAL 578 11 M 21:45.73 7:01/M
16 Reed Niebauer PENN CAMBRIA 658 11 M 21:51.18 7:03/M
17 Andrew Carini ALTOONA 306 11 M 21:52.95 7:03/M
18 Brody Long PENN CAMBRIA 657 9 M 21:58.68 7:05/M
19 Jacob Miller FOREST HILLS 474 10 M 22:03.39 7:07/M
20 Cayden Wright MARTINSBURG CENTRAL 591 10 M 22:09.11 7:09/M
21 Ahmer Shaikh SHADY SIDE 794 12 M 22:19.83 7:12/M
22 Jay Reed NORTHERN BEDFORD 627 10 M 22:30.18 7:15/M
23 Eli Wisor ALTOONA 339 9 M 22:46.72 7:21/M
24 Andrew Savino TYRONE 943 0 M 22:48.35 7:21/M
25 Dylan Ceschini MARTINSBURG CENTRAL 573 11 M 22:56.77 7:24/M
26 Seth Yoder SOMERSET H.S. 814 12 M 23:09.93 7:28/M
27 Sal Tiracave PENN CAMBRIA 670 10 M 23:17.38 7:31/M
28 Ben Raygor SOMERSET H.S. 807 12 M 23:36.25 7:37/M
29 Zach Thorwart ST MARYS 769 9 M 23:46.25 7:40/M
30 Connor Whysong ALTOONA 336 9 M 24:10.46 7:48/M
31 Tyler Henry ST MARYS 755 12 M 24:14.68 7:49/M
32 Jayden Pelliccione SOMERSET H.S. 806 9 M 24:17.43 7:50/M
33 Andrew Liu SHADY SIDE 787 11 M 24:17.57 7:50/M
34 Noah Green BELLWOOD ANTIS 381 9 M 24:37.88 7:56/M
35 Zach Hart ST MARYS 750 12 M 24:39.68 7:57/M
36 Alex Reuter SHADY SIDE 791 12 M 24:44.18 7:59/M
37 Curtis Miller TYRONE 944 0 M 24:44.58 7:59/M
38 Tavian Walter NORTHERN BEDFORD 635 12 M 24:53.54 8:02/M
39 Zach Smythmyer PENN CAMBRIA 667 11 M 25:13.65 8:08/M
40 Vishnu Gosai SHADY SIDE 779 12 M 25:29.68 8:13/M
41 Ben Carr BELLWOOD ANTIS 377 9 M 25:43.17 8:18/M
42 Ganesh Pennathur SHADY SIDE 790 10 M 25:54.91 8:21/M
43 Jestin Poruban PENN CAMBRIA 662 12 M 26:12.93 8:27/M
44 Elijah Livai PENN CAMBRIA 656 11 M 26:48.42 8:39/M
45 Mike Killinger BELLWOOD ANTIS 384 10 M 28:31.91 9:12/M
46 John Sloey BELLWOOD ANTIS 394 11 M 29:00.28 9:21/M
47 Connor Haberkorn BISHOP McCORT 422 9 M 30:14.17 9:45/M
48 Koda Clark NORTHERN BEDFORD 616 9 M 30:33.44 9:51/M
49 Christen Humberson SOMERSET H.S. 801 9 M 31:13.67 10:04/M
50 Jaspal Sarkaria SHADY SIDE 793 10 M 32:02.22 10:20/M
51 Eli Updyke BISHOP McCORT 433 9 M 32:18.12 10:25/M
52 Nick Nosek BISHOP GUILFOYLE 410 9 M 32:43.92 10:33/M
53 Zane Hensal MOSHANNON VALLEY 599 10 M 33:19.29 10:45/M
54 Gavyn Varner MOSHANNON VALLEY 610 9 M 36:10.16 11:40/M
55 Tyler Maynard BELLWOOD ANTIS 385 9 M 36:39.87 11:49/M
GIRLS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Summer Herring ST MARYS 756 12 F 23:32.44 7:35/M
2 Madison Blythe ST MARYS 742 10 F 24:13.91 7:49/M
3 Jill Montag FOREST HILLS 477 11 F 24:21.93 7:51/M
4 Rosalie Dipaola FOREST HILLS 457 12 F 24:54.68 8:02/M
5 Karenna Kauffman ALTOONA 318 11 F 25:09.59 8:07/M
6 Rachael Feaster BEDFORD 350 12 F 25:51.46 8:20/M
7 Katey Kurtz FOREST HILLS 469 10 F 26:31.67 8:33/M
8 Paige Cameron FOREST HILLS 453 9 F 26:35.33 8:35/M
9 Kayle Strayer FOREST HILLS 494 9 F 26:36.13 8:35/M
10 Kylee Wisor ALTOONA 340 12 F 26:39.59 8:36/M
11 Rylie Whitaker ALTOONA 335 11 F 27:11.68 8:46/M
12 Kelly Miller FOREST HILLS 475 10 F 27:25.13 8:51/M
13 Makilee Woomer ALTOONA 342 9 F 27:46.55 8:57/M
14 Anna Kuntz JUNIATA 539 10 F 27:47.90 8:58/M
15 Allison Antonio PENNS MANOR 674 9 F 27:54.62 9:00/M
16 Halee Smith JUNIATA 551 12 F 28:18.19 9:08/M
17 Raina Plutko ALTOONA 326 11 F 28:31.43 9:12/M
18 Jenahvi Nedimyer ALTOONA 325 11 F 28:44.17 9:16/M
19 Makayla Moskel JUNIATA 543 9 F 29:41.67 9:35/M
20 Alayna Luther JUNIATA 540 9 F 29:43.67 9:35/M
21 Natalie Zimmerman JUNIATA 554 11 F 29:52.11 9:38/M
22 Makenna Hartman JUNIATA 533 9 F 30:42.34 9:54/M
23 Lexi Weyandt HOLLIDAYSBURG 526 10 F 31:03.42 10:01/M
24 Gabriella Coffman JUNIATA 529 9 F 31:11.42 10:04/M
25 Kaleigh Werner HOLLIDAYSBURG 525 9 F 31:30.95 10:10/M
26 Olivia Kohan PENNS MANOR 684 9 F 32:03.66 10:20/M
27 Elise Abbott ALTOONA 301 11 F 33:54.43 10:56/M
28 Maelyn Payne JUNIATA 545 11 F 34:41.61 11:11/M
29 Lilly Yoder JUNIATA 553 12 F 35:09.59 11:20/M
30 Emma Laverick PENNS MANOR 685 9 F 35:26.26 11:26/M
31 Taylor Barron JUNIATA 527 10 F 35:55.34 11:35/M
32 Bridget Simpson JUNIATA 550 10 F 36:03.66 11:38/M
33 Cynthia Baldwin BELLWOOD ANTIS 375 12 F 37:10.12 11:59/M
34 Elayna Mccaulley BELLWOOD ANTIS 386 9 F 38:05.16 12:17/M
35 Isabella Stania JUNIATA 552 10 F 40:13.47 12:58/M