KELLY ROGGENSACK MEMORIAL RACES
Overall Finish List
October 05, 2019
Results By Miles of Smiles Timing Services
5K
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Grady Stuckman 986 21 M 1 Top Fin 17:52.24 5:46/M
2 Br. Joseph Krilich 505 28 M 2 Top Fin 18:02.83 5:49/M
3 Peter Hickson 468 37 M 3 Top Fin 18:39.23 6:01/M
4 David Cappello 2114 18 M 1 15-19 19:17.63 6:13/M
5 Carlo Fabian 1109 23 M 1 20-29 19:44.17 6:22/M
6 Shaun McKeegan 1999 37 M 1 30-39 19:45.40 6:22/M
7 Br. Patrick Lynch 532 23 M 2 20-29 20:11.87 6:31/M
8 Patrick Uhlenkott 467 17 M 2 15-19 20:28.15 6:36/M
9 William Sharp 982 18 M 3 15-19 20:50.54 6:43/M
10 Daniel Gonzalez 463 18 M 4 15-19 20:56.86 6:45/M
11 John Crotteau 395 21 M 3 20-29 21:02.55 6:47/M
12 Tina Seech 981 58 F 1 Top Fin 21:05.15 6:48/M
13 Daniel Bolster 318 13 M 1 12-14 21:42.40 7:00/M
14 Michael Hofbaue Hofbauer 484 56 M 1 50-59 22:13.40 7:10/M
15 Peter Free 399 15 M 5 15-19 22:31.37 7:16/M
16 Samuel Norton 1824 14 M 2 12-14 22:31.81 7:16/M
17 Ron Bolster 325 54 M 2 50-59 22:34.40 7:17/M
18 David Norton 962 34 M 2 30-39 22:38.46 7:18/M
19 Colin Joyce 494 15 M 6 15-19 22:46.82 7:21/M
20 Joseph Norton 2231 14 M 3 12-14 22:51.91 7:22/M
21 Bill Jones 2112 29 M 4 20-29 22:54.58 7:23/M
22 Augustine Free 398 17 M 7 15-19 22:56.61 7:24/M
23 Joseph Joyce 496 17 M 8 15-19 23:15.14 7:30/M
24 Martin Joyce 499 56 M 3 50-59 23:15.94 7:30/M
25 Maria Schmiesing 976 18 F 2 Top Fin 23:31.16 7:35/M
26 Marek Doroshenko 397 41 M 1 40-49 23:38.54 7:37/M
27 Augustine Schmiesing 1819 13 M 4 12-14 23:53.70 7:42/M
28 Matthew Atkins 210 48 M 2 40-49 23:58.91 7:44/M
29 Ellienne Planchet 967 26 F 3 Top Fin 24:38.16 7:57/M
30 Fr. Gregory Plow, Tor 968 43 M 3 40-49 24:41.67 7:58/M
31 Liam Saarinen 2233 16 M 9 15-19 24:52.61 8:01/M
32 Tammy Joyce 500 49 F 1 40-49 25:10.31 8:07/M
33 Christopher Maclellan 550 57 M 4 50-59 25:14.18 8:08/M
34 Fr. Jonathan St. Andre, T.O.R. 985 45 M 4 40-49 25:14.39 8:08/M
35 Cecilia Pollock 969 11 F 1 1-11 25:15.42 8:09/M
36 John Pollock 970 9 M 1 1-11 25:15.62 8:09/M
37 Kathryn Bolster 320 13 F 1 12-14 25:17.41 8:09/M
38 Eric Mammolenti 663 31 M 3 30-39 25:35.17 8:15/M
39 Francis Smith 984 10 M 2 1-11 25:52.42 8:21/M
40 Cheryl Roggensack 972 63 F 1 60-99 26:24.92 8:31/M
41 Maria Hofbauer 481 14 F 2 12-14 26:37.37 8:35/M
42 Katie Norton 964 34 F 1 30-39 27:11.55 8:46/M
43 Marietta Norton 965 10 F 2 1-11 27:11.67 8:46/M
44 Anne Crotteau 394 27 F 1 20-29 27:23.32 8:50/M
45 Sr. Mary Petra Ricciardi 971 25 F 2 20-29 27:38.17 8:55/M
46 Sr. Sarah Rose Dent 396 35 F 2 30-39 27:40.62 8:55/M
47 Clare Hofbauer 473 12 F 3 12-14 27:47.15 8:58/M
48 David Wypasek 988 50 M 5 50-59 28:47.54 9:17/M
49 Anne Marie Diproprzio 1117 20 F 3 20-29 28:56.91 9:20/M
50 Maria Tizedes 987 21 F 4 20-29 29:05.62 9:23/M
51 Madalen Mcmanamon 681 17 F 1 15-19 29:05.81 9:23/M
52 Andrew Santoro 974 44 M 5 40-49 29:10.92 9:25/M
53 Tessa Mammolenti 677 30 F 3 30-39 29:15.59 9:26/M
54 Luke Joyce 498 17 M 10 15-19 29:42.85 9:35/M
55 Mary Saarinen 2232 18 F 2 15-19 29:45.43 9:36/M
56 Mary Bridget Norton 2230 39 F 4 30-39 29:46.68 9:36/M
57 Lydia Hofbauer 480 10 F 3 1-11 30:10.94 9:44/M
58 Kelly Bobak 312 36 F 5 30-39 30:16.27 9:46/M
59 Nettie Sitz 983 41 F 2 40-49 30:16.93 9:46/M
60 Toni Schlangen 975 22 F 5 20-29 30:44.13 9:55/M
61 Laura Litterer 2106 52 F 1 50-59 30:51.63 9:57/M
62 Patrick Scott 979 60 M 1 60-99 30:52.43 9:57/M
63 Katie Joyce 497 12 F 4 12-14 31:04.43 10:01/M
64 Sister Maria Herber 2203 34 F 6 30-39 31:07.16 10:02/M
65 Sean Breeden 334 32 M 4 30-39 31:33.69 10:11/M
66 Collette Joyce 495 18 F 3 15-19 31:37.90 10:12/M
67 Sr. Sophia Grac Huschka 488 39 F 7 30-39 32:05.69 10:21/M
68 Patrick Scott 980 23 M 5 20-29 33:07.94 10:41/M
69 Christopher Lee 507 36 M 5 30-39 34:12.86 11:02/M
70 Stephanie Babin 308 33 F 8 30-39 34:12.94 11:02/M
71 Monica Anderson 1000 53 F 2 50-59 34:44.20 11:12/M
72 Peter Mammolenti 672 7 M 3 1-11 35:11.65 11:21/M
73 Jack Norton 963 8 M 4 1-11 38:20.57 12:22/M
74 Bo Norton 957 7 M 5 1-11 38:32.58 12:26/M
75 Martha Kass 1108 57 F 3 50-59 40:58.47 13:13/M
76 Hannah Norton 1107 9 F 4 1-11 42:35.77 13:44/M
77 John Norton 1103 37 M 6 30-39 42:35.98 13:44/M
78 Fr. Denny Gang, Tor 1810 70 M 2 60-99 48:44.42 15:43/M
3K WALK
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 John Shaughnessy 1811 59 M 1 Top Fin 19:36.73 10:32/M
2 Annette Shaughnessy 1817 55 F 1 Top Fin 20:51.65 11:13/M
3 Linda Loncaric Arico 89 62 F 1 1-99 22:49.61 12:16/M
4 Jeff Roggensack 207 63 M 1 1-99 26:25.42 14:12/M
5 Nancy Gallo 88 51 F 2 1-99 27:21.89 14:42/M
6 Mark Lafond 1973 49 M 2 1-99 30:52.19 16:36/M
7 Lisa Marie Lafond 1968 49 F 3 1-99 30:52.66 16:36/M
8 Anita Galligan 2217 58 F 4 1-99 32:26.19 17:26/M
9 Mary Lou Glsgow 2228 68 F 5 1-99 32:26.68 17:26/M