BTA XC INVITE VARSITY
Overall Finish List
August 24, 2019
Results By Miles of Smiles Timing Services
BOYS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Ryan Pajak ST THOMAS MORE 556 0 M 9:33.46 5:35/M
2 Giacomo Lepore SEELOS ACADEMY 832 8 M 11:14.18 6:34/M
3 Matthew Lonergan ST THOMAS MORE 554 0 M 11:17.24 6:36/M
4 Michael Braun BUTLER CATHOLIC 59 8 M 11:38.26 6:48/M
5 Canaan Sauers ST GREGORY 987 8 M 11:38.67 6:48/M
6 Donnie Schubert BLESSED TRINITY 46 8 M 11:44.96 6:52/M
7 Layne Haught GET FIT FAMILIES 90 8 M 11:53.16 6:57/M
8 Eli Stofko ST KILIAN 749 8 M 12:04.16 7:03/M
9 Cam Fettis BLESSED TRINITY 10 8 M 12:10.60 7:07/M
10 Justin Kontul ST KILIAN 723 8 M 12:12.90 7:08/M
11 John Paul Andreola ST ELIZABETH 674 8 M 12:16.46 7:10/M
12 Tommy Schafale ST KILIAN 741 8 M 12:17.17 7:11/M
13 Ian Stanton HOLY CROSS 628 8 M 12:21.46 7:13/M
14 Brody Dunn SEELOS ACADEMY 810 8 M 12:24.71 7:15/M
15 Franklin Grayson SSPP 876 8 M 12:27.46 7:17/M
16 Archer Mueller ST THOMAS MORE 528 0 M 12:37.36 7:23/M
17 Lucca Grisafi SSPP 878 8 M 12:43.71 7:26/M
18 Alex Liebman ST ELIZABETH 681 8 M 12:44.64 7:27/M
19 Noah Young ST THOMAS MORE 557 0 M 12:46.00 7:28/M
20 Grayson Mizuk HOLY CROSS 618 8 M 12:46.87 7:28/M
21 Joseph Waskiewicz BLESSED TRINITY 56 8 M 12:49.13 7:30/M
22 Edward Richardson ST ELIZABETH 683 8 M 12:56.25 7:34/M
23 Ethan Gannon BLESSED TRINITY 15 8 M 13:12.93 7:43/M
24 Brendan Donnelly SEELOS ACADEMY 804 8 M 13:22.91 7:49/M
25 Finn O'Neill ST THOMAS MORE 553 0 M 13:27.20 7:52/M
26 Brady Wolff HOLY CROSS 634 8 M 13:27.40 7:52/M
27 Aidan Hicks ST KILIAN 722 8 M 13:40.72 8:00/M
28 John Caliguiri BLESSED TRINITY 7 8 M 13:52.22 8:07/M
29 Calvin Vento BLESSED TRINITY 55 8 M 13:55.87 8:08/M
30 Christoher Kirchner ST ELIZABETH 679 8 M 14:08.21 8:16/M
31 Anthony Kunsak ST KILIAN 726 8 M 14:15.22 8:20/M
32 Carter Robertson HOLY CROSS 622 8 M 14:41.50 8:35/M
33 Vincent Moncheck SEELOS ACADEMY 845 8 M 14:54.22 8:43/M
34 Jack Samchuck SSPP 894 8 M 14:59.47 8:46/M
35 Robert Staresinic ST KILIAN 540 8 M 15:04.95 8:49/M
36 Matthew Gerber ST THOMAS MORE 571 0 M 15:12.69 8:53/M
37 Jack Ryan HOLY CROSS 625 8 M 15:18.60 8:57/M
38 Michael Bridgeman BLESSED TRINITY 6 8 M 15:22.69 8:59/M
39 Michael Murphy ST THOMAS MORE 555 M 15:30.13 9:04/M
40 Justin Katz BLESSED TRINITY 25 8 M 15:30.72 9:04/M
41 Logan Mlecko SEELOS ACADEMY 844 8 M 15:30.82 9:04/M
42 Tyler Flynn ST KILIAN 719 8 M 15:31.22 9:04/M
43 Andrew Stepanow SEELOS ACADEMY 860 8 M 15:57.22 9:20/M
44 Samwise Mason SSPP 887 8 M 16:06.72 9:25/M
45 Nolan Thiel BLESSED TRINITY 54 8 M 16:15.10 9:30/M
46 Reed Farmerie ST THOMAS MORE 558 0 M 16:17.95 9:31/M
47 Jacob Meyer ST THOMAS MORE 527 0 M 16:18.35 9:32/M
48 Thomas Kunz SEELOS ACADEMY 827 8 M 16:42.62 9:46/M
49 Xavier West ST JAMES 703 6 M 16:54.82 9:53/M
50 Charlie Lavrinc ST ELIZABETH 680 8 M 17:03.72 9:58/M
51 Colin Dorcy BUTLER CATHOLIC 63 8 M 17:12.34 10:04/M
52 David Thomas HOLY CROSS 632 8 M 17:13.72 10:04/M
53 Gannon Bowles SSPP 867 8 M 17:24.15 10:11/M
54 Tommy Slowey ST THOMAS MORE 529 0 M 17:37.16 10:18/M
55 Bennett Goshen SSPP 871 8 M 18:27.72 10:47/M
56 Michael Horton ST GREGORY 980 8 M 18:28.23 10:48/M
57 Matthew Radermacher SEELOS ACADEMY 854 8 M 18:43.77 10:57/M
GIRLS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Sienna Cozza ST KILIAN 715 8 F 11:56.72 6:59/M
2 Angelina Hunkele GET FIT FAMILIES 91 8 F 12:00.43 7:01/M
3 Alexis Abbett CDTCA 72 8 F 12:07.00 7:05/M
4 Cheyenne Sahr BLESSED TRINITY 43 8 F 12:22.68 7:14/M
5 Alexandra Gongas ST KILIAN 720 8 F 12:27.72 7:17/M
6 Katie Smith ST THOMAS MORE 784 8 F 12:31.62 7:19/M
7 Lily Flood GET FIT FAMILIES 86 8 F 12:34.72 7:21/M
8 Hannah Sahr BLESSED TRINITY 44 8 F 12:42.72 7:26/M
9 Danielle Tomley ST THOMAS MORE 787 8 F 12:57.54 7:34/M
10 Libby Gallick ST JAMES 694 8 F 12:58.18 7:35/M
11 Claudia Ierullo SSPP 879 8 F 12:58.37 7:35/M
12 Danica Purtell SSPP 893 8 F 13:35.49 7:57/M
13 Abby Spalvieri ST KILIAN 745 8 F 13:39.22 7:59/M
14 Rebecca Feczko SEELOS ACADEMY 811 8 F 13:42.82 8:01/M
15 Lily Karsman SEELOS ACADEMY 822 8 F 13:49.72 8:05/M
16 Ariel Orr ST KILIAN 736 8 F 14:10.22 8:17/M
17 Molly Burke ST KILIAN 710 8 F 14:16.72 8:21/M
18 Emily Veazey AQUINAS 4 8 F 14:21.47 8:24/M
19 Keelin Schessler ST KILIAN 743 8 F 14:21.71 8:24/M
20 Margaret Mary Sweeney ST JAMES 702 8 F 14:24.15 8:25/M
21 Emily Fisher BLESSED TRINITY 12 8 F 14:36.73 8:32/M
22 Katherine Dudkowski SEELOS ACADEMY 809 8 F 14:37.56 8:33/M
23 Emma Mccosby SEELOS ACADEMY 837 8 F 14:47.47 8:39/M
24 Sydney Pensock ST THOMAS MORE 772 7 F 14:53.98 8:42/M
25 Kaitlyn Darcy CDTCA 75 8 F 14:55.73 8:43/M
26 Emily Funka ALPHA 661 8 F 15:17.90 8:56/M
27 Julia Schaarsmith ST KILIAN 739 8 F 15:26.23 9:02/M
28 Madeline Slayton BLESSED TRINITY 48 8 F 15:30.47 9:04/M
29 Megan Mclaughlin SEELOS ACADEMY 839 8 F 15:32.33 9:05/M
30 Madison Adams ST THOMAS MORE 754 8 F 15:35.59 9:07/M
31 Mary Grace Gaunter ST JAMES 696 8 F 15:40.72 9:10/M
32 Veronica Ingros SSPP 880 8 F 15:51.81 9:16/M
33 Krisanda Kessler NORTHSIDE CATHOLIC 647 8 F 16:23.48 9:35/M
34 Megan Becker SEELOS ACADEMY 795 8 F 16:28.79 9:38/M
35 Colleen Fitzpatrick ALPHA 660 8 F 16:30.86 9:39/M
36 Emily Mclaughlin SEELOS ACADEMY 838 8 F 16:58.18 9:55/M
37 Angelina Wilson ST THOMAS MORE 788 8 F 17:07.93 10:01/M
38 Catherina Simon ST THOMAS MORE 781 8 F 17:11.41 10:03/M
39 Maura Fugh BLESSED TRINITY 14 8 F 17:14.57 10:05/M
40 Anna Hall ST THOMAS MORE 764 8 F 17:53.37 10:27/M
41 Fallon Bright ALPHA 657 8 F 18:13.24 10:39/M
42 Emma Schidlmeier ST THOMAS MORE 777 7 F 18:23.98 10:45/M
43 Annelies Palombi ST THOMAS MORE 770 8 F 18:50.57 11:01/M
44 Avery Orr ST KILIAN 737 8 F 20:11.48 11:48/M