HERMITAGE ART FEST YMCA FUNDRAISING 5K
5K
Overall Finish List
July 14, 2019
Results By Miles of Smiles Timing Services
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Ed Masta Wyandotte MI 81 57 M 1 Top Fin 21:15.6 6:51/M
2 Todd Prelerson Sharon PA 87 35 M 1 30-39 22:05.2 7:07/M
3 Mark Osborne Hermitage PA 85 61 M 1 60-69 22:18.1 7:12/M
4 Brian Foltz Sharpsville PA 72 45 M 1 40-49 22:32.6 7:16/M
5 Caden Riethmiller Hermitage PA 89 11 M 1 1-14 22:45.1 7:20/M
6 Brandon Domagalski 123 27 M 1 20-29 22:57.9 7:24/M
7 Emilee Bebech 110 18 F 1 Top Fin 23:14.0 7:30/M
8 Mike Wilgus Hermitage PA 108 31 M 2 30-39 23:28.9 7:34/M
9 Mitch Radella Cranberry Twp PA 88 54 M 1 50-59 23:42.4 7:39/M
10 John Black 124 49 M 2 40-49 23:55.3 7:43/M
11 Bob Prelerson 113 63 M 2 60-69 24:18.8 7:50/M
12 Bill Mcconnell Hermitage PA 82 54 M 2 50-59 25:24.8 8:12/M
13 Jody Styer 101 52 F 1 50-59 25:58.9 8:23/M
14 Randy Brown Hermitage PA 70 61 M 3 60-69 26:01.2 8:24/M
15 Rebecca Howell 119 49 F 1 40-49 26:08.9 8:26/M
16 Mitzy Myers 130 46 F 2 40-49 26:37.6 8:35/M
17 Lucas Killmeyer Lebanon PA 79 36 M 3 30-39 26:47.0 8:38/M
18 Renee Bodden 131 61 F 1 60-69 27:11.2 8:46/M
19 Pamela Byers 132 52 F 2 50-59 27:24.3 8:50/M
20 Kim Bolyard 126 30 F 1 30-39 27:30.2 8:52/M
21 Jennifer Bochert Hermitage PA 69 35 F 2 30-39 27:39.5 8:55/M
22 Meghan Kifer Vienna OH 77 40 F 3 40-49 27:45.0 8:57/M
23 Kenny Foltz Sharpsville PA 73 10 M 2 1-14 27:46.2 8:57/M
24 Cindy Suber Portersville PA 103 59 F 3 50-59 27:48.9 8:58/M
25 Emma Killmeyer Lebanon PA 78 14 F 1 1-14 29:05.6 9:23/M
26 Declan Peer 129 18 M 1 15-19 29:11.6 9:25/M
27 Jodi Banas Hermitage PA 67 59 F 4 50-59 29:13.7 9:25/M
28 Cindy Pacillo Sharpsville PA 86 50 F 5 50-59 29:26.0 9:30/M
29 Dan Sahli 115 63 M 4 60-69 29:35.9 9:33/M
30 Savanna Welch 121 15 F 1 15-19 29:47.2 9:36/M
31 Kristy Elliott 118 43 F 4 40-49 30:28.4 9:50/M
32 Marcell Vitello 106 27 M 2 20-29 30:39.2 9:53/M
33 Amanda Vitello 105 28 F 1 20-29 30:40.3 9:54/M
34 Anthony Sunseri Grove City PA 104 70 M 1 70-99 30:50.5 9:57/M
35 Mike Adams Farrell PA 66 32 M 4 30-39 31:43.2 10:14/M
36 Shelley Jobe Youngstown OH 75 50 F 6 50-59 32:55.1 10:37/M
37 Jonathan Jobe Youngstown OH 74 50 M 3 50-59 32:56.1 10:37/M
38 Marian Minich 111 65 F 2 60-69 33:05.2 10:40/M
39 Kayla Steh Youngstown OH 94 30 F 3 30-39 33:15.0 10:44/M
40 Danielle Adams Farrell PA 65 29 F 2 20-29 33:27.0 10:47/M
41 James Offie Sharpsville PA 84 24 M 3 20-29 33:28.8 10:48/M
42 Kathy Shoaf New Castle PA 91 72 F 1 70-99 34:01.2 10:58/M
43 Art Sperring 117 67 M 5 60-69 34:24.4 11:06/M
44 Sierra Welch 120 11 F 2 1-14 35:03.2 11:18/M
45 Julia Wike Brookfield OH 107 60 F 3 60-69 35:04.5 11:19/M
46 Cindy Barnes Hermitage PA 68 56 F 7 50-59 35:09.2 11:20/M
47 Parker States Hermitage PA 93 10 M 3 1-14 35:38.0 11:30/M
48 Bob Mcvey Hermitage PA 83 66 M 6 60-69 35:51.7 11:34/M
49 Mabel Stainbrook 116 69 F 4 60-69 36:03.3 11:38/M
50 Stacie Doughty 112 41 F 5 40-49 36:13.6 11:41/M
51 Peter M. Winkler Franklin PA 109 66 M 7 60-69 36:23.1 11:44/M
52 Sally Armstrong 128 61 F 5 60-69 37:16.9 12:01/M
53 Bradley Styer 122 29 M 4 20-29 37:58.6 12:15/M
54 Jessica Styer Smithville TN 95 27 F 3 20-29 37:59.9 12:15/M
55 Madison Killmeyer Lebanon PA 80 10 F 3 1-14 38:19.8 12:22/M
56 Heather Kane Lebanon PA 76 36 F 4 30-39 38:23.2 12:23/M
57 Sierra Drapola Sharpsville PA 71 24 F 4 20-29 38:57.5 12:34/M
58 Carson States Hermitage PA 92 10 M 4 1-14 39:51.1 12:51/M
59 Tamie Sahli 114 60 F 6 60-69 40:17.9 13:00/M
60 Sean Styer Smithville TN 102 32 M 5 30-39 41:14.1 13:18/M
61 Vicki Schooley Mercer PA 90 58 F 8 50-59 41:53.3 13:31/M
62 Zade Currin 125 11 M 5 1-14 42:08.3 13:35/M