RIVERSIDE LENGTH FOR STRENGTH 5K
5K
Overall Finish List
June 08, 2019
Results By Miles of Smiles Timing Services
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Matt Montellanico Freedom PA 295 30 M 1 Top Fin 18:34.4 5:59/M
2 Jason Smith Wexford PA 953 36 M 2 Top Fin 18:56.0 6:06/M
3 Erika Suhy Mckeesport PA 99 36 F 1 Top Fin 19:23.9 6:15/M
4 Jimmy Couch Freedom PA 290 13 M 3 Top Fin 19:55.7 6:25/M
5 Michael Goodin Pittsburgh PA 809 57 M 1 55-59 20:13.0 6:31/M
6 Mariann Tullius Wexford PA 960 59 F 2 Top Fin 21:30.3 6:56/M
7 Jessica Horvath Monaca PA 874 32 F 3 Top Fin 22:03.5 7:07/M
8 Andrew Dominic Trbovich Moon Twp PA 958 31 M 1 30-34 22:40.4 7:19/M
9 Renee McRae Beaver PA 286 58 F 1 55-59 22:46.6 7:21/M
10 Sean Daugherty Slippery Rock PA 297 45 M 1 45-49 23:03.1 7:26/M
11 Mitch Radella Cranberry Twp PA 289 54 M 1 50-54 23:16.6 7:30/M
12 Robert Rutkowski Mckees Rocks PA 292 53 M 2 50-54 23:24.2 7:33/M
13 Dana Marchionda Aliquippa PA 878 45 F 1 45-49 24:14.6 7:49/M
14 Bob Gracie Cranberry Twp PA 811 71 M 1 70-74 24:16.4 7:50/M
15 Jeff Syphrit Ellwood City PA 100 57 M 2 55-59 26:01.9 8:24/M
16 Boone Weatherly 961 65 M 1 65-69 26:09.3 8:26/M
17 Dennis Murcko Beaver Falls PA 950 60 M 1 60-64 26:13.2 8:27/M
18 Rob Cunningham Slippery Rock PA 296 37 M 1 35-39 27:07.6 8:45/M
19 Frank Tarantine Youngstown OH 957 60 M 2 60-64 27:09.2 8:45/M
20 Nicole Hays 816 36 F 1 35-39 27:29.9 8:52/M
21 Terry McGhee Beaver Falls PA 882 70 M 2 70-74 27:34.8 8:54/M
22 Tom Gorka 810 67 M 2 65-69 27:55.1 9:00/M
23 Jennie Couch Freedom PA 291 38 F 2 35-39 28:05.5 9:04/M
24 Kristen Kelosky Fombell PA 298 52 F 1 50-54 28:52.3 9:19/M
25 Sarah Petrik Enon Valley PA 951 67 F 1 65-69 29:48.7 9:37/M
26 Rachel Smith Wexford PA 955 33 F 1 30-34 30:12.5 9:45/M
27 Lou Alakson New Galilee PA 494 78 M 1 75-99 30:19.9 9:47/M
28 Rich Avery 496 66 M 3 65-69 30:26.8 9:49/M
29 Melissa Trbovich Moon Twp PA 959 31 F 2 30-34 30:28.0 9:50/M
30 Jim Miller 288 0 M 1 0- 0 31:26.0 10:08/M
31 Kathy Shoaf New Castle PA 952 72 F 1 70-74 32:02.1 10:20/M
32 Brittany Gebhart Youngstown OH 498 29 F 1 25-29 32:14.3 10:24/M
33 Jacob Gebhart Youngstown OH 499 26 M 1 25-29 32:15.2 10:24/M
34 Joanie Vanallen New Castle PA 294 66 F 2 65-69 32:31.5 10:29/M
35 Lenny Yensull Ellwood City PA 962 56 M 3 55-59 32:40.8 10:32/M
36 Eric Gress 813 24 M 1 20-24 34:27.5 11:07/M
37 Sondra Hall New Castle PA 815 73 F 2 70-74 38:27.1 12:24/M
38 Alexander Andros Beaver PA 293 54 M 3 50-54 41:13.5 13:18/M
39 Kaci Smith 954 23 F 1 20-24 41:51.1 13:30/M
40 Patty Avery 495 66 F 3 65-69 42:17.9 13:38/M
41 Russ Hall New Castle PA 814 76 M 2 75-99 42:27.1 13:42/M
42 Michael Green Butler PA 812 52 M 4 50-54 42:44.3 13:47/M
43 Denise Dipietro Beaver PA 287 55 F 2 55-59 44:33.4 14:22/M
44 Linda Foley 497 57 F 3 55-59 48:14.0 15:34/M
45 Melissa Swogger Monaca PA 956 39 F 3 35-39 49:39.1 16:01/M