ALTOONA MT LION XC MIDDLE SCHOOL
Overall Finish List
September 19, 2020
Results By Miles of Smiles Timing Services
BOYS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Dalton Wenner CRANBERRY 92 7 M 8:51.55 5:22/M
2 Colton Henning UNITED 299 8 M 8:55.64 5:24/M
3 Owen Gouse PORTAGE 235 8 M 9:06.39 5:31/M
4 Camdyn Woomer ALTOONA 41 8 M 9:22.45 5:41/M
5 Aiden Detwiler TYRONE 270 7 M 9:28.70 5:44/M
6 Isaac Watt HOLLIDAYSBURG 149 7 M 9:29.20 5:45/M
7 Kaleb Heath CRANBERRY 72 8 M 9:29.95 5:45/M
8 Kayden Park MARION CENTER 182 8 M 9:36.45 5:49/M
9 Eli Ebersole ALTOONA 9 8 M 9:46.71 5:55/M
10 Brandon Lyle ALTOONA 24 8 M 9:53.45 5:59/M
11 Matthew Beaver UNITED 291 7 M 9:59.17 6:03/M
12 Jacob Kauffman PURCHASE LINE 253 7 M 10:06.69 6:07/M
13 Wyatt Sheredy PURCHASE LINE 261 7 M 10:06.96 6:07/M
14 Logan Gentile PORTAGE 234 7 M 10:10.99 6:10/M
15 Jaysen Stiffler PURCHASE LINE 264 7 M 10:17.21 6:14/M
16 Isaiah Miller CRANBERRY 80 8 M 10:19.77 6:15/M
17 Andrew Shanafelt HOLLIDAYSBURG 141 8 M 10:29.18 6:21/M
18 Anthony Destefano HOLLIDAYSBURG 125 7 M 10:33.63 6:24/M
19 Gavin Bobolsky PORTAGE 226 7 M 10:35.96 6:25/M
20 Thomas Sutt TYRONE 286 8 M 10:36.68 6:25/M
21 Ben Freedman HOLLIDAYSBURG 129 8 M 10:37.21 6:26/M
22 Carson Wells MARION CENTER 188 7 M 10:38.10 6:27/M
23 Charlie Blake PURCHASE LINE 250 7 M 10:38.10 6:27/M
24 Mariner Perry CRANBERRY 84 7 M 10:45.87 6:31/M
25 Seth Boring MARION CENTER 176 7 M 10:47.29 6:32/M
26 Sam Shaffer CRANBERRY 87 8 M 10:59.31 6:39/M
27 Adam Ryer MARION CENTER 183 7 M 11:14.43 6:48/M
28 Logan Krupka HOLLIDAYSBURG 136 8 M 11:18.46 6:51/M
29 Nolan Buffone HOLLIDAYSBURG 120 7 M 11:26.46 6:56/M
30 Gideon Karn HOLLIDAYSBURG 133 8 M 11:29.95 6:58/M
31 Jay Gerics CRANBERRY 68 8 M 11:30.37 6:58/M
32 Logan Smith PURCHASE LINE 263 8 M 11:40.16 7:04/M
33 Aiden Fox ALTOONA 15 7 M 11:43.21 7:06/M
34 Jakub Ishman CRANBERRY 74 7 M 12:24.41 7:31/M
35 Eli Duncan UNITED 296 7 M 12:31.95 7:35/M
36 Malakai Wicker TYRONE 288 7 M 12:32.15 7:36/M
37 Carson Krupka HOLLIDAYSBURG 134 8 M 12:51.99 7:47/M
38 Ayden Westover PORTAGE 247 7 M 13:31.72 8:12/M
39 Christopher Moon UNITED 905 7 M 13:46.87 8:21/M
40 James Sutton HOLLIDAYSBURG 145 7 M 14:55.22 9:02/M
41 Owen Snyder MARION CENTER 187 8 M 15:17.62 9:16/M
42 Gavin Dicken MARION CENTER 177 7 M 16:17.37 9:52/M
43 Ryan Dicken MARION CENTER 178 8 M 17:56.49 10:52/M
GIRLS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Savanna Hershberger N BEDFORD 961 8 F 9:57.95 6:02/M
2 Ella McCrum JUNIATA 165 8 F 10:01.71 6:04/M
3 Kelsey Hanna CRANBERRY 70 8 F 10:06.69 6:07/M
4 Lillyanna Smith PENNS VALLEY 222 7 F 10:17.45 6:14/M
5 Mary Stoltz ALTOONA 31 8 F 10:25.49 6:19/M
6 Mikayla Haydu WINDBER 945 7 F 10:28.55 6:21/M
7 Nora Stanek HOLLIDAYSBURG 144 7 F 10:29.17 6:21/M
8 Brynnley Haggerty MARION CENTER 180 8 F 10:30.71 6:22/M
9 Mikayla Gatskie MARION CENTER 179 8 F 10:35.56 6:25/M
10 Eve McCrum JUNIATA 166 7 F 11:00.53 6:40/M
11 Alana Rinehart ALTOONA 30 8 F 11:01.14 6:41/M
12 Melina Fry UNITED 297 8 F 11:06.46 6:44/M
13 Emma Petriskey WEST BRANCH 925 7 F 11:12.40 6:47/M
14 Claire Hood MARION CENTER 181 8 F 11:20.95 6:52/M
15 Cassie Burkett PORTAGE 228 7 F 11:24.67 6:55/M
16 Zofia Earp CRANBERRY 66 7 F 11:28.14 6:57/M
17 Ashlynn Brendlinger UNITED 292 8 F 11:28.71 6:57/M
18 Mattie Baker ALTOONA 4 7 F 11:29.15 6:58/M
19 Nevaeh Podrasky WINDBER 951 7 F 11:33.81 7:00/M
20 Morgan Boyer WINDBER 936 7 F 11:38.21 7:03/M
21 Kenley Ingalls UNITED 300 8 F 11:38.96 7:03/M
22 Autumn Walz WINDBER 953 7 F 11:40.36 7:04/M
23 Rylan Carney HOLLIDAYSBURG 121 7 F 11:46.46 7:08/M
24 Breyonna Shaffer PORTAGE 243 7 F 11:48.77 7:09/M
25 Kallie Mong CRANBERRY 81 7 F 11:53.50 7:12/M
26 Natalie Etters ALTOONA 12 7 F 11:54.67 7:13/M
27 Sophia Waibel HOLLIDAYSBURG 147 7 F 11:54.67 7:13/M
28 Emma Witkamp TYRONE 289 8 F 11:58.13 7:15/M
29 Brooke Slade MARION CENTER 186 7 F 12:00.38 7:16/M
30 Jada Walls UNITED 914 7 F 12:00.46 7:16/M
31 Ava Kovalcik UNITED 901 8 F 12:00.58 7:16/M
32 Paige Williams WINDBER 954 7 F 12:11.80 7:23/M
33 Sierra Oleksa UNITED 908 8 F 12:15.45 7:25/M
34 Miley Naugle ALTOONA 27 7 F 12:26.45 7:32/M
35 Lilah Andrews WINDBER 929 7 F 12:29.96 7:34/M
36 Hazel Sandoval MARION CENTER 184 7 F 12:29.99 7:34/M
37 Emma Kelly WINDBER 946 7 F 12:30.73 7:35/M
38 Grace Coral TYRONE 268 7 F 12:34.78 7:37/M
39 Taylor Hepler CRANBERRY 73 7 F 12:44.46 7:43/M
40 Anna Selepack PORTAGE 242 7 F 12:53.77 7:48/M
41 Gwen Westbrook ALTOONA 36 7 F 12:55.54 7:50/M
42 Giana Deyarmin UNITED 295 7 F 13:09.60 7:58/M
43 Emma Birkhimer WINDBER 933 7 F 13:16.33 8:02/M
44 Ashlyn Shuffstall CRANBERRY 88 7 F 13:26.69 8:08/M
45 Sarah Shea JUNIATA 171 8 F 13:44.42 8:19/M
46 Hanna Corbin JUNIATA 156 7 F 13:45.65 8:20/M
47 Vanessa Spaid PORTAGE 246 7 F 14:00.72 8:29/M
48 Katie Snively HOLLIDAYSBURG 143 7 F 14:04.41 8:32/M
49 Helena Graessle PORTAGE 236 7 F 14:27.19 8:45/M
50 Isabelle Christy TYRONE 266 8 F 14:46.72 8:57/M
51 Isabella Abbott ALTOONA 2 7 F 15:10.22 9:12/M
52 Nicole Scott MARION CENTER 185 8 F 15:28.41 9:22/M
53 Chloe Barkey PURCHASE LINE 248 7 F 15:34.72 9:26/M
54 Moira Miller ALTOONA 26 7 F 16:28.34 9:59/M
55 Madaline Sutt TYRONE 285 7 F 17:02.23 10:19/M