BALD EAGLE XC MEET A BOYS
BOYS
Overall Finish List
October 03, 2020
Results By Miles of Smiles Timing Services
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Patrick Malone WINCHESTER THURSTON 862 12 M 16:48.60 5:25/M
2 Gus Robinson WINCHESTER THURSTON 866 12 M 16:49.60 5:25/M
3 Lance Nicholls WINCHESTER THURSTON 863 11 M 16:51.71 5:26/M
4 Alex Siege CHARTIERS HOUSTON 168 11 M 16:59.21 5:29/M
5 Gabe McConville WAYNESBURG 838 12 M 17:15.21 5:34/M
6 Nick Szekely GREENSBURG C CATHOL 180 9 M 17:30.44 5:39/M
7 Maxwell Hamilton OLSH 548 10 M 17:50.79 5:45/M
8 Ryan Jardine CHARTIERS HOUSTON 164 11 M 18:27.15 5:57/M
9 Ryan Kozy OLSH 628 11 M 18:31.64 5:58/M
10 Jonah Keller WINCHESTER THURSTON 857 10 M 18:37.72 6:00/M
11 Peter Sweeney OLSH 662 10 M 18:46.75 6:03/M
12 Sam Freudenberg WINCHESTER THURSTON 856 12 M 18:47.46 6:04/M
13 Aiden Pell WAYNESBURG 839 10 M 18:55.23 6:06/M
14 Austin Stewart SERRA CATHOLIC 835 10 M 18:56.22 6:06/M
15 Austin Filby CHARTIERS HOUSTON 163 12 M 18:59.55 6:07/M
16 Jesse Van Wyk REDEEMER LUTHERAN 674 9 M 19:12.47 6:12/M
17 Thomas Nelson TRINITY CHRISTIAN 837 11 M 19:16.47 6:13/M
18 Corey Blommel CHARTIERS HOUSTON 162 11 M 19:17.15 6:13/M
19 Ben Clarke SERRA CATHOLIC 677 11 M 19:19.71 6:14/M
20 Trey Varley BISHOP CANEVIN 148 11 M 19:25.75 6:16/M
21 John Ridilla BISHOP CANEVIN 146 11 M 19:29.14 6:17/M
22 Tim Urban CHARTIERS HOUSTON 169 12 M 19:35.71 6:19/M
23 Andrew Daugherty LAUREL 185 12 M 19:42.47 6:21/M
24 Kaden Shields WEST GREENE 848 10 M 19:43.95 6:22/M
25 Ben Ondrejko BISHOP CANEVIN 144 9 M 19:48.72 6:23/M
26 Justin Johns LAUREL 190 10 M 20:06.15 6:29/M
27 Mike Umbel BRENTWOOD 158 10 M 20:20.80 6:34/M
28 Franklin Grayson OLSH 230 9 M 20:22.85 6:34/M
29 Peter Van Wyk REDEEMER LUTHERAN 675 11 M 20:23.43 6:35/M
30 Alex Pappa REDEEMER LUTHERAN 672 9 M 20:23.72 6:35/M
31 Antonio Votour OLSH 666 10 M 20:44.56 6:41/M
32 Michael Urban OLSH 664 11 M 20:47.40 6:42/M
33 Tyler Johnson GREENSBURG C CATHOL 175 11 M 20:49.43 6:43/M
34 Will Stickman OLSH 653 9 M 20:54.92 6:45/M
35 Daniel Collins WEST GREENE 842 12 M 21:00.83 6:46/M
36 Christopher Stone LAUREL 194 11 M 21:01.25 6:47/M
37 Brian Tarbuk OLSH 663 11 M 21:03.68 6:47/M
38 Dominic Varley BISHOP CANEVIN 147 9 M 21:04.90 6:48/M
39 Nash Bloom WEST GREENE 840 10 M 21:25.98 6:55/M
40 Bryce Cooper WINCHESTER THURSTON 852 12 M 21:29.22 6:56/M
41 Koehler Berman WINCHESTER THURSTON 851 10 M 21:29.72 6:56/M
42 Orlando Watson SERRA CATHOLIC 836 10 M 21:40.23 6:59/M
43 Alex Viggiano LAUREL 195 11 M 21:43.70 7:00/M
44 Brennan Hipkiss BISHOP CANEVIN 140 12 M 21:48.72 7:02/M
45 Christian Loewe REDEEMER LUTHERAN 671 11 M 21:51.97 7:03/M
46 Tony Cicchino BISHOP CANEVIN 139 11 M 21:55.47 7:04/M
47 Luc Normandy SERRA CATHOLIC 831 10 M 22:38.98 7:18/M
48 Adam Reyes BISHOP CANEVIN 145 12 M 22:48.97 7:21/M
49 Sam Kuzmishin WINCHESTER THURSTON 860 10 M 22:50.78 7:22/M
50 Demetrius Broadnax REDEEMER LUTHERAN 669 10 M 23:09.23 7:28/M
51 Ian VanDyne WEST GREENE 850 10 M 23:13.49 7:29/M
52 Kyle Gurganus BRENTWOOD 154 10 M 23:14.18 7:30/M
53 Ben Petnuch GREENSBURG C CATHOL 179 9 M 23:21.94 7:32/M
54 Andrew Gower OLSH 229 9 M 23:34.72 7:36/M
55 Gabe Myers GREENSBURG C CATHOL 178 9 M 25:00.49 8:04/M
56 Ben Daugherty LAUREL 186 9 M 25:32.18 8:14/M
57 Dante Digiovne LAUREL 187 9 M 25:58.37 8:23/M
58 Samuel Nicolella BISHOP CANEVIN 143 12 M 26:04.46 8:25/M
59 Nathan Tresatti BRENTWOOD 156 10 M 26:14.21 8:28/M
60 Andres Drahnak WINCHESTER THURSTON 854 10 M 26:15.74 8:28/M
61 Zack Hooks LAUREL 189 9 M 26:18.97 8:29/M
62 Zach Both LAUREL 182 9 M 26:20.12 8:30/M
63 Joey Cicchino BISHOP CANEVIN 137 9 M 27:47.42 8:58/M
64 Noah Cramer BRENTWOOD 151 9 M 28:19.51 9:08/M
65 Richard Deng BRENTWOOD 153 9 M 38:07.53 12:18/M