OVCCL HIGH SCHOOL
Overall Finish List
August 24, 2021
Results By Miles of Smiles Timing Services http://www.smileymiles.com
BOYS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Tyler Jenkins BARNESVILLE 667 12 M 17:34.58 5:40/M
2 Caleb Noble STEUBENVILLE 962 12 M 17:43.76 5:43/M
3 Robert McDonald INDIAN CREEK 709 12 M 17:52.77 5:46/M
4 Francis Toohey MARTINS FERRY 766 12 M 18:12.41 5:52/M
5 John Tully BRIDGEPORT 692 12 M 18:23.85 5:56/M
6 Trent Lewis MARTINS FERRY 753 12 M 18:40.58 6:01/M
7 Landen Salget SHADYSIDE 779 12 M 19:05.32 6:09/M
8 Conner Starr BARNESVILLE 670 9 M 19:10.89 6:11/M
9 Gannon Kazmirski ST CLAIRSVILLE 940 12 M 19:29.00 6:17/M
10 Holden Salget SHADYSIDE 778 11 M 19:36.44 6:19/M
11 Jon-Michael Falbo LINSLY 727 12 M 19:46.57 6:23/M
12 Mitchel Tickerhoof MARTINS FERRY 765 12 M 19:54.62 6:25/M
13 Braedon Willis BARNESVILLE 673 9 M 19:57.00 6:26/M
14 Stefan Palenicek BELLAIRE 688 11 M 19:57.58 6:26/M
15 Sawyer Bonnette ST CLAIRSVILLE 898 10 M 20:02.23 6:28/M
16 Darrian Bertram LINSLY 724 9 M 20:17.74 6:33/M
17 Jeb Bertram LINSLY 725 12 M 20:20.60 6:34/M
18 Andrew Rohde CATHOLIC CENTRAL 697 9 M 20:21.64 6:34/M
19 Logan Dodd BARNESVILLE 663 11 M 20:27.13 6:36/M
20 Jonathan Carpenter BARNESVILLE 660 12 M 20:37.32 6:39/M
21 Ryan Theaker MARTINS FERRY 763 10 M 20:42.82 6:41/M
22 Derick Garrison UNION LOCAL 980 12 M 20:52.57 6:44/M
23 Jackson Romshak MARTINS FERRY 758 12 M 21:02.32 6:47/M
24 Gage Cable EDISON 1392 10 M 21:05.38 6:48/M
25 Daniel Bolster CATHOLIC CENTRAL 1337 10 M 21:12.00 6:50/M
26 Vincent Phillips BARNESVILLE 668 11 M 21:14.72 6:51/M
27 Xander Plute LINSLY 731 12 M 21:17.14 6:52/M
28 Zach McKeever ST CLAIRSVILLE 941 11 M 21:22.24 6:54/M
29 Parker Kelley STEUBENVILLE 961 11 M 21:32.81 6:57/M
30 Dayne Carter BUCKEYE LOCAL 561 11 M 21:32.87 6:57/M
31 Willium Jones STEUBENVILLE 960 11 M 21:33.72 6:57/M
32 Noah Jenewein LINSLY 729 11 M 21:42.57 7:00/M
33 Caleb Bryniarski ST CLAIRSVILLE 937 10 M 21:45.11 7:01/M
34 Jett Stephen BARNESVILLE 671 12 M 21:51.37 7:03/M
35 Matt Ponzani ST CLAIRSVILLE 943 12 M 22:11.59 7:09/M
36 Max McConnell EDISON 1329 10 M 22:17.95 7:11/M
37 Evan Yost ST CLAIRSVILLE 947 10 M 22:18.15 7:12/M
38 Jack Scouvart LINSLY 732 11 M 22:23.76 7:13/M
39 Andrew Heath LINSLY 728 10 M 22:39.73 7:18/M
40 Jonathan Kemp UNION LOCAL 981 12 M 22:43.24 7:20/M
41 Devin Crumbaker BARNESVILLE 662 9 M 22:45.82 7:20/M
42 Brendan Miller ST CLAIRSVILLE 942 12 M 22:50.23 7:22/M
43 Alex Freshwater BARNESVILLE 666 9 M 22:56.28 7:24/M
44 Nicholas Kovalski BUCKEYE LOCAL 569 9 M 23:09.00 7:28/M
45 Austin Stoner UNION LOCAL 985 11 M 23:12.38 7:29/M
46 Carter Bennett MARTINS FERRY 750 10 M 23:17.97 7:31/M
47 Shepherd Richey BARNESVILLE 669 9 M 23:25.72 7:33/M
48 Cooper Bell BARNESVILLE 659 11 M 23:26.77 7:34/M
49 Hunter Theil MARTINS FERRY 764 9 M 23:30.57 7:35/M
50 Demitris Briggs MARTINS FERRY 751 10 M 23:33.76 7:36/M
51 Kyler Oliver MARTINS FERRY 757 12 M 23:34.57 7:36/M
52 Jacob James SHADYSIDE 775 12 M 23:52.70 7:42/M
53 Colin Krantz INDIAN CREEK 708 11 M 23:57.82 7:44/M
54 Jarod Holstein ST CLAIRSVILLE 939 11 M 24:04.82 7:46/M
55 Devin Schramm BELLAIRE 689 11 M 24:12.82 7:48/M
56 Rocco D'Aquila LINSLY 726 9 M 24:14.88 7:49/M
57 Aidan Brady BELLAIRE 686 9 M 24:14.88 7:49/M
58 Quentin Temple MARTINS FERRY 762 12 M 24:26.00 7:53/M
59 Nathaniel Ellison ST CLAIRSVILLE 938 12 M 24:28.57 7:54/M
60 Waylan Mlynek MARTINS FERRY 756 12 M 24:35.53 7:56/M
61 Ben Linscott EDISON 1335 12 M 24:56.79 8:03/M
62 Lee McKitrick SHADYSIDE 777 11 M 24:59.69 8:04/M
63 Ethan Silva CATHOLIC CENTRAL 698 9 M 25:01.43 8:04/M
64 Aidan Milliken UNION LOCAL 984 12 M 25:04.22 8:05/M
65 Logan Gubanez EDISON 1334 11 M 25:24.67 8:12/M
66 T.J. Sacco ST CLAIRSVILLE 944 12 M 25:51.00 8:20/M
67 Jacob Webb BARNESVILLE 672 12 M 26:27.56 8:32/M
68 Brodee Andes BUCKEYE LOCAL 544 11 M 26:55.13 8:41/M
69 Nathan Luong MARTINS FERRY 755 9 M 27:08.45 8:45/M
70 Clement Stoutz CATHOLIC CENTRAL 699 9 M 27:19.65 8:49/M
71 Manuel Garcia BELLAIRE 687 9 M 27:26.40 8:51/M
72 Brady Drake BARNESVILLE 665 10 M 28:03.67 9:03/M
73 Tyler Smith INDIAN CREEK 710 11 M 28:07.31 9:04/M
74 Robert Schwartz STEUBENVILLE 963 12 M 28:42.99 9:15/M
75 Luke Stack ST CLAIRSVILLE 946 9 M 28:59.58 9:21/M
76 Colin Cunningham MARTINS FERRY 752 10 M 29:24.62 9:29/M
77 Walker Romshak MARTINS FERRY 759 10 M 29:47.31 9:36/M
78 Brody Blazek BELLAIRE 685 9 M 30:07.47 9:43/M
79 Shane Tidrick UNION LOCAL 986 12 M 30:10.74 9:44/M
80 Domenick Tedeshi MARTINS FERRY 761 11 M 30:22.63 9:48/M
81 Mason Unterzuber BELLAIRE 690 9 M 30:31.25 9:51/M
82 Chad Love MARTINS FERRY 754 12 M 31:51.51 10:16/M
83 Eric Schnegg ST JOHN CENTRAL 949 12 M 32:15.56 10:24/M
84 Kaleb Farmer UNION LOCAL 979 12 M 32:19.55 10:25/M
85 Luke Linslott EDISON 1391 9 M 33:45.70 10:53/M
GIRLS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Mara Beard RIVER 987 10 F 21:34.76 6:57/M
2 Haley Heitz LINSLY 713 12 F 22:09.26 7:09/M
3 Allyson Evonek ST CLAIRSVILLE 784 12 F 22:09.94 7:09/M
4 Ally Hicks LINSLY 714 12 F 22:28.79 7:15/M
5 Kenzie Beckett SHADYSIDE 767 11 F 22:59.12 7:25/M
6 Emiliana McCalister CATHOLIC CENTRAL 695 10 F 23:13.53 7:29/M
7 Bethany McElfresh BELLAIRE 675 11 F 23:36.40 7:37/M
8 Olivia Rosenthal LINSLY 720 9 F 23:37.61 7:37/M
9 Anastasia Crisante STEUBENVILLE 952 12 F 23:43.51 7:39/M
10 Camryn Caldwell RIVER 988 12 F 24:14.26 7:49/M
11 Delana Jenkins BARNESVILLE 638 9 F 24:33.10 7:55/M
12 Morgan Leshansky EDISON 1390 12 F 24:51.71 8:01/M
13 Josie Hancock MARTINS FERRY 735 11 F 25:06.84 8:06/M
14 Ilayna Murray LINSLY 719 9 F 25:18.50 8:10/M
15 Kathryn Bolster CATHOLIC CENTRAL 693 10 F 25:23.12 8:11/M
16 Karis Oliver MARTINS FERRY 739 9 F 25:38.76 8:16/M
17 Madison Oberle MARTINS FERRY 738 9 F 26:23.25 8:31/M
18 Kaelee Stewert SHADYSIDE 771 10 F 26:24.25 8:31/M
19 Kaylee Graham BARNESVILLE 636 11 F 26:31.26 8:33/M
20 Kylie McKeegan ST CLAIRSVILLE 787 12 F 26:42.36 8:37/M
21 Jordyn Strous BARNESVILLE 645 12 F 26:51.73 8:40/M
22 Faith Moore UNION LOCAL 969 9 F 26:57.32 8:42/M
23 Kylee Moore BARNESVILLE 641 10 F 26:59.32 8:42/M
24 Mattie Arbenz ST CLAIRSVILLE 781 11 F 27:07.91 8:45/M
25 Brittney Mynster EDISON 1388 11 F 27:45.61 8:57/M
26 Katelynn Daugherty INDIAN CREEK 701 9 F 28:01.50 9:02/M
27 Kinsey Tucker STEUBENVILLE 957 9 F 28:09.34 9:05/M
28 Addison Connor STEUBENVILLE 951 10 F 28:13.64 9:06/M
29 Ava Bartlett LINSLY 711 9 F 28:42.10 9:15/M
30 Lola Anderson ST CLAIRSVILLE 780 9 F 28:45.40 9:16/M
31 Cady Weber SHADYSIDE 772 9 F 28:47.46 9:17/M
32 Ella Maragos CATHOLIC CENTRAL 694 10 F 29:04.40 9:23/M
33 Natalie Lucas EDISON 1380 10 F 29:14.56 9:26/M
34 Brenna Planey ST CLAIRSVILLE 789 12 F 29:14.98 9:26/M
35 Ayla Yater BARNESVILLE 648 10 F 29:33.50 9:32/M
36 Kailey Nugent BARNESVILLE 642 10 F 29:35.75 9:33/M
37 April Funkhouser UNION LOCAL 966 12 F 29:40.25 9:34/M
38 Rami Padilla ST CLAIRSVILLE 788 10 F 29:43.50 9:35/M
39 Mylie Gardner ST CLAIRSVILLE 785 12 F 29:49.85 9:37/M
40 Kalleigh Stoner UNION LOCAL 971 12 F 30:06.41 9:43/M
41 Henrietta Lofgren LINSLY 717 12 F 30:07.44 9:43/M
42 Alie Hawthrone SHADYSIDE 769 10 F 30:37.98 9:53/M
43 Caitlyn Bedway LINSLY 712 10 F 30:47.00 9:56/M
44 Madison Winters BARNESVILLE 646 10 F 31:22.55 10:07/M
45 Allee Brancazio STEUBENVILLE 950 12 F 31:51.67 10:16/M
46 Cori King UNION LOCAL 968 9 F 31:56.61 10:18/M
47 Leah DiNofrio INDIAN CREEK 702 11 F 32:01.24 10:20/M
48 Mikayla Hoover INDIAN CREEK 703 11 F 32:08.24 10:22/M
49 Adrianna Schybal BARNESVILLE 643 10 F 32:19.68 10:25/M
50 Corissa Griffith BUCKEYE LOCAL 528 11 F 32:22.53 10:26/M
51 Sarah Ostovich STEUBENVILLE 954 9 F 32:30.93 10:29/M
52 Catalina Holly EDISON 1373 9 F 32:33.38 10:30/M
53 Paige Toothman STEUBENVILLE 956 11 F 32:34.39 10:30/M
54 Kylee Stoll EDISON 1374 9 F 32:46.74 10:34/M
55 Luci Banks ST CLAIRSVILLE 782 9 F 33:10.82 10:42/M
56 Ainsley Roach INDIAN CREEK 704 11 F 33:17.74 10:44/M
57 Caroline Martin LINSLY 718 9 F 33:25.10 10:47/M
58 Colleen Beard ST CLAIRSVILLE 783 11 F 33:27.98 10:47/M
59 Olivia Reese STEUBENVILLE 955 12 F 33:37.42 10:51/M
60 Paige Koshenko ST CLAIRSVILLE 786 12 F 34:10.57 11:01/M
61 Gwyn Cable MARTINS FERRY 734 10 F 34:29.99 11:07/M
62 Gace Lane LINSLY 716 10 F 35:02.00 11:18/M
63 Aurora Zullo STEUBENVILLE 958 9 F 35:30.74 11:27/M
64 Addie Sims SHADYSIDE 770 10 F 35:50.69 11:34/M
65 Britnee Cassidy BARNESVILLE 634 11 F 36:14.70 11:41/M
66 Danielle Baker BARNESVILLE 600 9 F 36:29.00 11:46/M
67 Diana Irvin STEUBENVILLE 953 12 F 36:35.72 11:48/M
68 Gia Starkey MARTINS FERRY 740 11 F 37:05.63 11:58/M
69 Rylan Lucas BARNESVILLE 640 9 F 37:25.73 12:04/M
70 Cali Lee BARNESVILLE 639 10 F 38:21.73 12:22/M
71 Taylor Freshwater BARNESVILLE 635 9 F 38:46.23 12:30/M
72 Lilly Fleming BELLAIRE 674 9 F 39:09.35 12:38/M
73 Winnie Luong MARTINS FERRY 736 10 F 39:55.60 12:53/M
74 Grace Starr BARNESVILLE 644 9 F 40:09.71 12:57/M
75 Scarlett Clark UNION LOCAL 964 11 F 40:45.47 13:09/M
76 Alex Dippel SHADYSIDE 768 11 F 41:04.94 13:15/M
77 Raeanna Dawson EDISON 1389 11 F 41:26.64 13:22/M
78 Anna Yater BARNESVILLE 647 12 F 42:08.92 13:35/M
79 Emma Coates UNION LOCAL 965 10 F 47:50.67 15:26/M