GATEWAY XC INVITE VARSITY
Overall Finish List
September 04, 2021
Results By Miles of Smiles Timing Services
BOYS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Jack Lorence FOX CHAPEL 94 12 M 18:02.83 5:49/M
2 Brady Sundin GATEWAY 163 12 M 18:24.94 5:56/M
3 Parker Steele RIVERVIEW 740 12 M 19:01.59 6:08/M
4 Connor Pivirotto PLUM 390 11 M 19:05.67 6:09/M
5 Ethan Napolitan FOX CHAPEL 102 12 M 19:10.28 6:11/M
6 Everett Sargent PGH CENTRAL CATHOLI 363 9 M 19:12.00 6:12/M
7 Dominick Ditoro BALDWIN 4 12 M 19:16.10 6:13/M
8 Amberson Bauer RIVERVIEW 717 11 M 19:24.49 6:15/M
9 Andrew Barrett BALDWIN 1 11 M 19:28.35 6:17/M
10 Owen Carter FOX CHAPEL 55 12 M 19:34.10 6:19/M
11 Lucas Wilton RIVERVIEW 742 12 M 19:35.74 6:19/M
12 Paul Roberts KISKI AREA 198 10 M 19:36.97 6:19/M
13 Phillip Pegher BALDWIN 21 11 M 19:39.32 6:20/M
14 Rowan Gwin FOX CHAPEL 76 10 M 19:42.10 6:21/M
15 Jordan Gwin FOX CHAPEL 75 12 M 19:42.55 6:21/M
16 Nicolas Provenzo FRANKLIN REGIONAL 146 12 M 19:44.99 6:22/M
17 Ty Laughlin RIVERVIEW 726 12 M 19:45.60 6:22/M
18 Andrew Moore FRANKLIN REGIONAL 143 11 M 19:47.60 6:23/M
19 Kefimba Cisse GATEWAY 151 10 M 19:48.26 6:23/M
20 Max Kaizer FOX CHAPEL 84 10 M 19:52.76 6:25/M
21 Nate Mienke PLUM 385 11 M 19:53.56 6:25/M
22 Justin Tucker KISKI AREA 307 9 M 20:10.38 6:30/M
23 Julius Disilvio PGH CENTRAL CATHOLI 353 12 M 20:15.75 6:32/M
24 J.P. Byrnes PGH CENTRAL CATHOLI 351 11 M 20:16.85 6:32/M
25 Austin Stuchul PENN HILLS 348 11 M 20:19.00 6:33/M
26 Cohen Hoolahan RIVERVIEW 721 10 M 20:22.00 6:34/M
27 Luke Migely RIVERVIEW 730 11 M 20:24.87 6:35/M
28 Antonio Giordano KISKI AREA 181 12 M 20:25.31 6:35/M
29 Phil Miller KISKI AREA 189 12 M 20:26.00 6:35/M
30 Aiden Allridge BETHEL PARK 33 12 M 20:28.56 6:36/M
31 Michael Ninness BETHEL PARK 41 11 M 20:29.35 6:36/M
32 Hunter Heinack KISKI AREA 183 10 M 20:32.60 6:37/M
33 Zachary George KISKI AREA 180 11 M 20:32.67 6:37/M
34 Ethan Jones PLUM 375 12 M 20:44.85 6:41/M
35 Sawyer Kinney PENN HILLS 344 10 M 20:56.44 6:45/M
36 Alex Staud FOX CHAPEL 116 12 M 21:13.29 6:51/M
37 Wyatt Krogh KISKI AREA 185 10 M 21:14.30 6:51/M
38 Jesse Van Wyk REDEEMER LUTHERAN 712 10 M 21:26.51 6:55/M
39 Aaron Grant PGH CENTRAL CATHOLI 355 11 M 21:31.81 6:56/M
40 Enzo Figallo PGH CENTRAL CATHOLI 354 11 M 21:32.82 6:57/M
41 Daniel Roupas RIVERVIEW 737 11 M 21:48.70 7:02/M
42 Evan Moncheck PGH CENTRAL CATHOLI 360 12 M 21:59.85 7:05/M
43 Brandon Lorkovic BALDWIN 17 12 M 22:02.60 7:06/M
44 Kairell Mccoy GATEWAY 160 9 M 22:04.85 7:07/M
45 Christian Larson FRANKLIN REGIONAL 141 10 M 22:07.58 7:08/M
46 Oleg Hartman PGH CENTRAL CATHOLI 356 12 M 22:07.99 7:08/M
47 Alex Pappa REDEEMER LUTHERAN 715 0 M 22:16.00 7:11/M
48 Bobby Konesky BALDWIN 14 12 M 22:28.35 7:15/M
49 Giustino Racchini PLUM 392 11 M 22:28.75 7:15/M
50 Finn Oneill BETHEL PARK 42 9 M 22:38.11 7:18/M
51 Chase Zalar BALDWIN 31 10 M 22:38.93 7:18/M
52 Peter Van Wyk REDEEMER LUTHERAN 713 12 M 22:43.81 7:20/M
53 Malik V FRANKLIN REGIONAL 148 12 M 22:44.22 7:20/M
54 Jake George PLUM 372 12 M 22:54.35 7:23/M
55 Tommie Marzina PLUM 380 12 M 23:05.55 7:27/M
56 Nate Beninati PLUM 370 11 M 23:05.56 7:27/M
57 Patrick Scabora PGH CENTRAL CATHOLI 364 12 M 23:11.84 7:29/M
58 Caden Lodge BETHEL PARK 39 10 M 23:12.85 7:29/M
59 Chase Craig FRANKLIN REGIONAL 137 12 M 23:14.80 7:30/M
60 Cody Randal BALDWIN 25 12 M 23:38.26 7:37/M
61 Gavin Dorosiev GATEWAY 153 11 M 23:44.16 7:39/M
62 Garrett Hicks FRANKLIN REGIONAL 139 12 M 24:10.59 7:48/M
63 Nathan Eichenmiller GATEWAY 154 9 M 24:39.80 7:57/M
64 Demetrius Broadnax REDEEMER LUTHERAN 828 0 M 24:42.24 7:58/M
65 Avery Petrazzi FRANKLIN REGIONAL 145 12 M 24:47.55 8:00/M
66 Ethan Wilson REDEEMER LUTHERAN 714 10 M 24:56.28 8:03/M
67 David Jakel BETHEL PARK 37 12 M 24:59.00 8:04/M
68 Jeremy Blocklin BETHEL PARK 34 12 M 24:59.10 8:04/M
69 Owen Templer PENN HILLS 349 11 M 25:21.00 8:11/M
70 Caleb Bell GATEWAY 149 10 M 26:55.92 8:41/M
71 Darren Johnson GATEWAY 158 9 M 27:02.70 8:43/M
72 Devon Bishop PENN HILLS 342 11 M 31:27.58 10:09/M
73 Nathan Martin BETHEL PARK 40 9 M 31:29.36 10:09/M
GIRLS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Laura Carter FOX CHAPEL 54 10 F 21:43.65 7:00/M
2 Clara Kelley FOX CHAPEL 86 10 F 22:51.73 7:22/M
3 Mackenzie Hirt BALDWIN 10 10 F 23:13.79 7:29/M
4 Lizeth Sesmas KISKI AREA 301 12 F 23:32.42 7:35/M
5 Ashley Persia PLUM 389 12 F 23:39.76 7:38/M
6 Paityn Blakely FRANKLIN REGIONAL 135 10 F 23:46.24 7:40/M
7 Savanna Hershberger 836 0 F 23:47.45 7:40/M
8 Eliza Swanson BALDWIN 27 10 F 23:57.24 7:44/M
9 Emily Harajda FOX CHAPEL 78 10 F 24:02.92 7:45/M
10 Gabrielle Kline FOX CHAPEL 88 12 F 24:06.44 7:46/M
11 Kiyara Sawyers GATEWAY 162 12 F 24:27.88 7:53/M
12 Josette Plazio KISKI AREA 194 12 F 24:49.44 8:00/M
13 Lily Bauer RIVERVIEW 718 9 F 24:49.65 8:00/M
14 Emma Sandor GATEWAY 161 12 F 24:51.54 8:01/M
15 Riley Mcintyre FOX CHAPEL 100 12 F 24:53.30 8:02/M
16 Sara Michalak FOX CHAPEL 101 9 F 25:07.55 8:06/M
17 Olivia Macellaro BALDWIN 18 12 F 25:26.89 8:12/M
18 Marina Grado GATEWAY 156 11 F 25:34.29 8:15/M
19 Ava Palamone FRANKLIN REGIONAL 144 10 F 25:43.21 8:18/M
20 Emily Torbert FOX CHAPEL 120 10 F 25:52.96 8:21/M
21 Rebekah Priano BALDWIN 23 11 F 25:58.57 8:23/M
22 Angelina Brush FRANKLIN REGIONAL 136 10 F 26:06.29 8:25/M
23 Kylie Klinger FRANKLIN REGIONAL 140 10 F 26:09.29 8:26/M
24 Taylor Roland KISKI AREA 199 9 F 26:10.22 8:26/M
25 Nicole Crough BALDWIN 3 12 F 26:17.55 8:29/M
26 Ellie Hecker KISKI AREA 182 10 F 26:23.55 8:31/M
27 Gianna Wray KISKI AREA 310 9 F 26:41.98 8:36/M
28 Lindsay Lopez FRANKLIN REGIONAL 142 10 F 26:51.55 8:40/M
29 Olivia Schrag KISKI AREA 200 11 F 26:54.81 8:41/M
30 Amara Sterlitz KISKI AREA 303 9 F 26:58.47 8:42/M
31 Grace Byrne GATEWAY 150 9 F 27:21.39 8:49/M
32 Olivia Wilton RIVERVIEW 743 11 F 27:27.55 8:51/M
33 Emily Staud FOX CHAPEL 117 10 F 27:48.26 8:58/M
34 Emily Fowler BALDWIN 5 11 F 28:30.53 9:12/M
35 Madelyn Ivanusic FOX CHAPEL 82 10 F 28:33.53 9:13/M
36 Ann Yonas FOX CHAPEL 131 12 F 28:35.30 9:13/M
37 Kylie Longstreth RIVERVIEW 728 11 F 28:41.67 9:15/M
38 Maggie Messina PLUM 384 11 F 29:06.85 9:23/M
39 Abbey Seng BALDWIN 26 12 F 29:24.13 9:29/M
40 Grace Wyse BALDWIN 30 10 F 29:29.00 9:31/M
41 Karolyn Nichols PLUM 387 12 F 29:30.23 9:31/M
42 Ave Kozar BALDWIN 15 11 F 29:31.40 9:31/M
43 Larissa Lockridge PENN HILLS 345 11 F 29:36.74 9:33/M
44 Bryona Jackson GATEWAY 157 12 F 29:53.55 9:38/M
45 Gillian Geyer BALDWIN 7 12 F 30:18.00 9:46/M
46 Sarah Sullivan RIVERVIEW 741 11 F 30:25.53 9:49/M
47 Emenet Richardson REDEEMER LUTHERAN 399 10 F 30:25.53 9:49/M
48 Tatum Olczak PLUM 388 9 F 31:21.24 10:07/M
49 Madison Mussomeli BALDWIN 19 10 F 32:51.45 10:36/M
50 Monica Chen FOX CHAPEL 56 12 F 33:07.50 10:41/M
51 Talia Russell PENN HILLS 347 11 F 34:01.18 10:58/M
52 Ashley Barnett FOX CHAPEL 44 10 F 34:06.59 11:00/M
53 Kaitlin Mascilli PLUM 381 10 F 34:53.53 11:15/M
54 Skyler Esswein GATEWAY 155 12 F 35:24.53 11:25/M
55 Andrea Wang FOX CHAPEL 125 9 F 37:05.81 11:58/M
56 Mallory Lynch PLUM 379 11 F 46:02.32 14:51/M