ROCKET INVITE MIDDLE SCHOOL
Overall Finish List
September 04, 2021
Results By Miles of Smiles Timing Services http://www.smileymiles.com
BOYS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Dalton Wenner CRANBERRY 99 8 M 8:47.10 5:29/M
2 Keegan Kirkwood OIL CITY 414 8 M 8:51.97 5:32/M
3 Tate Walker MEADVILLE 320 8 M 8:57.27 5:36/M
4 Anthony Galkowski SENECA 539 7 M 9:30.36 5:56/M
5 Gauge Geirlach ROCKY GROVE 492 9 M 9:44.58 6:05/M
6 Tyler Enterline JAMESTOWN 252 7 M 9:50.63 6:09/M
7 Hudson Hohman GROVE CITY 192 8 M 9:50.70 6:09/M
8 Mason Probst NORTHEAST 388 8 M 9:55.55 6:12/M
9 Nate Standfest C-LIMESTONE 30 8 M 10:11.16 6:22/M
10 Mitchell Lasko CONNEAUT 51 7 M 10:11.82 6:22/M
11 Xander Brauen SAEGERTOWN 505 8 M 10:12.43 6:23/M
12 Mariner Perry CRANBERRY 92 8 M 10:14.46 6:24/M
13 Tate Papay MERCER 344 8 M 10:14.72 6:24/M
14 Keegan Hershberger CONNEAUT 40 7 M 10:15.27 6:24/M
15 Ira Graham GROVE CITY 185 8 M 10:20.60 6:28/M
16 Jace Digiacomo SAEGERTOWN 508 8 M 10:21.79 6:28/M
17 Flynn Carver NORTHEAST 367 8 M 10:24.22 6:30/M
18 Harrison Saltrick GROVE CITY 210 8 M 10:24.22 6:30/M
19 Galkowski Noah SENECA 552 7 M 10:25.87 6:31/M
20 Austin Szympruch MAPLEWOOD 294 7 M 10:26.88 6:31/M
21 Ben Welsh MEADVILLE 321 7 M 10:29.71 6:33/M
22 Max Enos EISENHOWER 139 8 M 10:30.52 6:34/M
23 Jayden Miller ROCKY GROVE 499 7 M 10:30.53 6:34/M
24 Kevin Mumford C-LIMESTONE 22 6 M 10:31.94 6:34/M
25 Aaron Milliron C-LIMESTONE 21 8 M 10:33.57 6:36/M
26 Tio Aitken MEADVILLE 303 7 M 10:43.53 6:42/M
27 Drake Edmonds C-LIMESTONE 5 7 M 10:45.34 6:43/M
28 Logan Leskanic GROVE CITY 198 7 M 10:47.36 6:44/M
29 Jonah Crozier NORTHEAST 371 7 M 10:49.61 6:46/M
30 Griffin Aitken MEADVILLE 300 7 M 10:50.63 6:46/M
31 Gabe Smith C-LIMESTONE 27 8 M 10:51.44 6:47/M
32 Rob Wetzel SENECA 563 8 M 10:52.46 6:48/M
33 Henry Pazehoski GROVE CITY 205 8 M 10:53.67 6:48/M
34 Vance Hohmann MEADVILLE 310 7 M 10:54.70 6:49/M
35 Christopher Donnelly GROVE CITY 182 8 M 10:55.92 6:49/M
36 Charlie Hepfl C-LIMESTONE 9 8 M 10:58.57 6:51/M
37 Bryceton Wilkins EISENHOWER 153 8 M 10:59.85 6:52/M
38 Jesse Pazehoski GROVE CITY 206 8 M 11:01.20 6:53/M
39 Paul Craig C-LIMESTONE 4 7 M 11:02.61 6:54/M
40 Cole English WARREN 653 8 M 11:03.83 6:54/M
41 John Mcclure NORTHEAST 385 8 M 11:08.71 6:58/M
42 Sabastien Bemis CRANBERRY 66 7 M 11:09.29 6:58/M
43 Joey Gingrich SENECA 541 8 M 11:09.65 6:58/M
44 Nolan Barger GROVE CITY 168 7 M 11:10.86 6:59/M
45 Logan Kier MAPLEWOOD 277 8 M 11:13.78 7:01/M
46 Clement Lattyak GROVE CITY 197 8 M 11:16.86 7:03/M
47 Maxx Baker ROCKY GROVE 483 7 M 11:18.86 7:04/M
48 Duncan Mayer JAMESTOWN 257 8 M 11:22.11 7:06/M
49 Elias Fox CRANBERRY 73 7 M 11:22.12 7:06/M
50 Michael Palmieri EISENHOWER 151 7 M 11:25.98 7:08/M
51 Ben Fischer GROVE CITY 183 8 M 11:30.86 7:11/M
52 Mike Fink OIL CITY 405 8 M 11:33.85 7:13/M
53 Aiden Patterson TITUSVILLE 588 8 M 11:41.65 7:18/M
54 Evan Slocum TITUSVILLE 592 7 M 11:43.28 7:19/M
55 Zachery Housler OTTO ELDRED 461 7 M 11:54.60 7:26/M
56 Cash Lavery TITUSVILLE 581 7 M 11:59.11 7:29/M
57 Kia Herzog CONNEAUT 41 7 M 12:11.00 7:37/M
58 Jett Mong CRANBERRY 88 7 M 12:12.11 7:38/M
59 Connor Thomas OTTO ELDRED 475 7 M 12:13.85 7:38/M
60 Mason Barger GROVE CITY 167 8 M 12:14.34 7:39/M
61 Andrew Bryan TITUSVILLE 567 7 M 12:18.82 7:41/M
62 Tyler Heckman MERCER 333 7 M 12:19.63 7:42/M
63 Trenton Courtney EISENHOWER 137 8 M 12:21.86 7:43/M
64 Josh Weaver SAEGERTOWN 527 8 M 12:29.79 7:48/M
65 Deckoda Hemmerlin GROVE CITY 189 8 M 12:33.25 7:51/M
66 Brett Lawrence MEADVILLE 311 8 M 12:35.85 7:52/M
67 Gavin Denning OTTO ELDRED 455 8 M 12:42.35 7:56/M
68 Gavin Heeter WARREN 659 7 M 12:42.55 7:56/M
69 Sam White WARREN 670 7 M 12:49.60 8:01/M
70 Caleb Wiley GCAC 2639 7 M 12:56.76 8:05/M
71 Laken Cook GROVE CITY 177 8 M 13:19.29 8:19/M
72 Ben Clark SAEGERTOWN 506 7 M 13:21.75 8:21/M
73 Winston Zook SAEGERTOWN 530 7 M 13:22.35 8:21/M
74 Matthew Miller OTTO ELDRED 467 8 M 13:29.46 8:26/M
75 Riley Smith C-LIMESTONE 28 7 M 13:50.80 8:39/M
76 Sheeler Michael OTTO ELDRED 465 7 M 14:00.95 8:45/M
77 Colin Haggerty C-LIMESTONE 7 7 M 14:02.42 8:46/M
78 Parker Barrish MERCER 325 7 M 14:06.42 8:49/M
79 Reagan Parker C-LIMESTONE 23 7 M 14:09.48 8:51/M
80 Kaden Rembold C-LIMESTONE 25 9 M 14:22.10 8:59/M
81 Zander Proper MAPLEWOOD 288 7 M 14:23.94 8:59/M
82 Damien Vogt SAEGERTOWN 526 8 M 14:44.88 9:13/M
83 Parker Mowrey WARREN 665 7 M 14:46.51 9:14/M
84 Logan Ahl UNION CITY 599 8 M 14:54.35 9:19/M
85 Aiden Jewell MERCER 334 7 M 14:56.35 9:20/M
86 Owen Vanalstyne OTTO ELDRED 476 7 M 15:09.10 9:28/M
87 Zacharie Digman MERCER 330 7 M 15:11.46 9:29/M
88 Carter Dadich MERCER 328 7 M 15:25.35 9:38/M
89 Aytron Lachazo-Gonzalez TITUSVILLE 579 7 M 15:41.94 9:48/M
90 Jonathan Hyde JAMESTOWN 256 7 M 16:10.59 10:06/M
91 Matthew Williams CRANBERRY 102 7 M 16:22.10 10:14/M
92 Jonathan Bojaczko YOUNGSVILLE 673 7 M 16:28.85 10:18/M
93 Zachary Mcgowan MAPLEWOOD 279 8 M 16:32.33 10:20/M
94 Dustin Kennelley NORTHEAST 383 7 M 25:51.35 16:09/M
GIRLS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Megan Puleio MEADVILLE 315 8 F 9:52.28 6:10/M
2 Lilly Newton WARREN 666 8 F 10:25.62 6:31/M
3 Adisen Jackson C-LIMESTONE 10 9 F 10:43.72 6:42/M
4 Morgan Alexander WARREN 646 8 F 10:47.58 6:44/M
5 Danica Wenner CRANBERRY 101 7 F 10:56.74 6:50/M
6 Josie Jones GROVE CITY 195 8 F 10:58.36 6:51/M
7 Morgan Davis GROVE CITY 181 8 F 11:03.64 6:54/M
8 Charlee Trapp SENECA 561 7 F 11:16.62 7:03/M
9 Kierra Wismar EISENHOWER 156 8 F 11:21.62 7:06/M
10 Lauren Fajbik WARREN 654 8 F 11:22.62 7:06/M
11 Isabel Griffin ROCKY GROVE 493 9 F 11:23.33 7:07/M
12 Kaylee Miliron C-LIMESTONE 20 8 F 11:24.34 7:08/M
13 Rebekah Enterline JAMESTOWN 251 7 F 11:25.12 7:08/M
14 Emily Blaugh MERCER 326 7 F 11:25.38 7:08/M
15 Lucille Harrison WARREN 658 8 F 11:25.62 7:08/M
16 Corabell Shiley OIL CITY 433 7 F 11:30.50 7:11/M
17 Kaidlynn Burger ROCKY GROVE 488 8 F 11:31.11 7:12/M
18 Madyson Kissell OIL CITY 415 8 F 11:32.53 7:13/M
19 Camryn Harakal SAEGERTOWN 510 8 F 11:32.87 7:13/M
20 Maggie Jewell MERCER 335 8 F 11:43.10 7:19/M
21 Payton Liederbach OIL CITY 419 8 F 11:50.37 7:24/M
22 Ava Hannon GCAC 2636 8 F 11:51.37 7:24/M
23 Kelsea Brace SENECA 533 8 F 11:53.54 7:26/M
24 Sydney Wittman NORTHEAST 401 8 F 11:57.62 7:28/M
25 Margaret Hughes SAEGERTOWN 513 8 F 11:59.56 7:29/M
26 Abigail Stump MEADVILLE 318 8 F 12:00.77 7:30/M
27 Brynn Lindell EISENHOWER 148 7 F 12:01.98 7:31/M
28 Leah Moffett SENECA 548 8 F 12:02.80 7:31/M
29 Isabelle Grosch EISENHOWER 141 7 F 12:02.99 7:31/M
30 Brooke Majewski SENECA 547 8 F 12:06.12 7:34/M
31 Ava Tupper NORTHEAST 395 8 F 12:06.23 7:34/M
32 Julia Rosenswie OTTO ELDRED 471 8 F 12:10.87 7:36/M
33 Reise Jackson C-LIMESTONE 11 7 F 12:13.35 7:38/M
34 Kelley Enterline JAMESTOWN 250 7 F 12:16.13 7:40/M
35 Jahzara Hunter WARREN 660 8 F 12:21.62 7:43/M
36 Samantha Fronce MEADVILLE 307 7 F 12:22.87 7:44/M
37 Aveta Pushchak SENECA 558 7 F 12:25.76 7:46/M
38 Avery Coe CRANBERRY 70 7 F 12:26.57 7:46/M
39 Jayda Mcgrath CONNEAUT 57 7 F 12:27.99 7:47/M
40 Sydney Smith C-LIMESTONE 29 8 F 12:28.12 7:48/M
41 Loralei Johnson WARREN 661 8 F 12:32.68 7:50/M
42 Addison Wyant OIL CITY 445 7 F 12:37.12 7:53/M
43 Maddie Aitken MEADVILLE 302 8 F 12:44.44 7:58/M
44 Paige Vantassell NORTHEAST 399 8 F 12:45.86 7:58/M
45 Kensey Strong NORTHEAST 394 7 F 12:46.27 7:59/M
46 Ainsley Baldwin MERCER 324 7 F 12:47.99 7:59/M
47 Zofia Earp CRANBERRY 72 8 F 12:50.37 8:01/M
48 Amelia Jackson GROVE CITY 193 8 F 12:52.58 8:03/M
49 Adalyn Nichols TITUSVILLE 584 7 F 12:53.37 8:03/M
50 Raegan Love C-LIMESTONE 14 7 F 12:53.61 8:03/M
51 Kaylee Montes CONNEAUT 58 7 F 12:54.83 8:04/M
52 Ellie Coyer ROCKY GROVE 490 8 F 12:55.37 8:04/M
53 Taylor Hepler CRANBERRY 79 8 F 12:58.37 8:06/M
54 Marley Griffin TITUSVILLE 572 8 F 12:58.48 8:06/M
55 Gloria Henriquez GCAC 2637 8 F 13:02.75 8:09/M
56 Sienna Bernardi GROVE CITY 171 8 F 13:03.59 8:09/M
57 Kallie Mong CRANBERRY 89 8 F 13:03.98 8:09/M
58 Caitlin Wolfe C-LIMESTONE 32 7 F 13:08.26 8:13/M
59 Alexis Bishop GROVE CITY 173 8 F 13:09.28 8:13/M
60 Meredith Lobins TITUSVILLE 582 8 F 13:12.55 8:15/M
61 Averil Puschak SENECA 556 8 F 13:12.76 8:15/M
62 Madison Morvay SENECA 550 7 F 13:13.97 8:16/M
63 Rachel Hunter CONNEAUT 44 7 F 13:16.82 8:18/M
64 Ariana Griffin OIL CITY 407 7 F 13:25.13 8:23/M
65 Lizzy House GCAC 2638 7 F 13:37.12 8:31/M
66 Lilly Stevenson MAPLEWOOD 292 7 F 13:49.62 8:38/M
67 Kori Jo Bement NORTHEAST 363 7 F 13:53.41 8:41/M
68 Annabella Sharrar CRANBERRY 95 7 F 13:55.32 8:42/M
69 Elsea Moeller GROVE CITY 200 7 F 13:56.86 8:43/M
70 Taylor Keck GROVE CITY 196 8 F 14:12.49 8:53/M
71 Amelia Beach GROVE CITY 169 7 F 14:13.87 8:53/M
72 Jennifer Wilson GROVE CITY 216 8 F 14:14.12 8:54/M
73 Makenzy Gerstner MERCER 331 7 F 14:31.20 9:04/M
74 Allena Gross OTTO ELDRED 459 7 F 14:47.86 9:14/M
75 Morgan Fox NORTHEAST 376 7 F 14:49.37 9:16/M
76 Emma Zacherl C-LIMESTONE 33 8 F 14:52.77 9:18/M
77 Jillian Badaracco NORTHEAST 361 7 F 15:02.53 9:24/M
78 Izabella Dance NORTHEAST 372 7 F 15:02.53 9:24/M
79 Lauren Wry CRANBERRY 105 8 F 15:07.92 9:27/M
80 Audra Thomas JAMESTOWN 265 8 F 15:15.43 9:32/M
81 Christine Hunter CONNEAUT 42 6 F 15:19.70 9:34/M
82 Ava Bailey NORTHEAST 362 8 F 15:34.34 9:44/M
83 Ella Brzezinski YOUNGSVILLE 677 7 F 15:55.37 9:57/M
84 Kennedy Haggerty C-LIMESTONE 8 7 F 16:20.84 10:13/M
85 Ivy Aitken MEADVILLE 301 8 F 16:26.35 10:16/M
86 Jessica Vargas TITUSVILLE 593 7 F 16:33.55 10:21/M
87 Autumn Howick EISENHOWER 143 7 F 16:40.36 10:25/M
88 Jenna Crocker TITUSVILLE 569 8 F 16:44.37 10:28/M
89 Eleanor Bennett OTTO ELDRED 447 7 F 16:45.22 10:28/M
90 Emma Spencer SAEGERTOWN 523 8 F 16:45.28 10:28/M
91 Noelle Thompson MEADVILLE 319 7 F 17:55.58 11:12/M
92 Hayleigh Brown UNION CITY 608 8 F 18:04.87 11:18/M
93 Elizabeth Yingling OTTO ELDRED 479 8 F 18:20.54 11:28/M
94 Suzannah Hunter CONNEAUT 46 7 F 18:49.20 11:46/M
95 Raychell Young TITUSVILLE 596 7 F 21:03.62 13:09/M
96 Khloe Carter JAMESTOWN 247 7 F 21:21.30 13:21/M
97 Chloie Pearce OTTO ELDRED 469 7 F 21:30.36 13:26/M