TRI COUNTY VARSITY
Overall Finish List
October 16, 2021
Results By Miles of Smiles Timing Services
BOYS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Tyler Fluharty RIVERSIDE 639 12 M 16:35.36 5:21/M
2 Brendan Burns NESHANNOCK 922 9 M 17:25.62 5:37/M
3 Joel Brooks ELLWOOD CITY 615 12 M 17:35.69 5:40/M
4 Thomas Presnar SHENANGO 586 12 M 17:41.37 5:42/M
5 Colton Crizer ELLWOOD CITY 622 10 M 17:44.62 5:43/M
6 Nick Wise ELLWOOD CITY 621 10 M 17:56.70 5:47/M
7 Brandon Nonnemacher MOHAWK 700 12 M 18:02.62 5:49/M
8 Kaleb Lloyd MOHAWK 692 12 M 18:14.76 5:53/M
9 Connor Jeffcoat SHENANGO 961 11 M 18:30.37 5:58/M
10 Anthony Mancino SHENANGO 585 12 M 18:34.87 5:59/M
11 Nick Bender NESHANNOCK 923 9 M 18:35.52 6:00/M
12 Bradly Custer ELLWOOD CITY 626 9 M 18:41.37 6:02/M
13 Ian Stoneking ELLWOOD CITY 619 11 M 18:41.62 6:02/M
14 Nico Cascavilla MOHAWK 682 10 M 18:52.80 6:05/M
15 Anthony Spadafore ELLWOOD CITY 616 12 M 18:55.65 6:06/M
16 Even Magill ELLWOOD CITY 623 10 M 18:59.82 6:07/M
17 Justin John LAUREL 673 0 M 19:00.62 6:08/M
18 Ethan Krouse SHENANGO 584 11 M 19:01.87 6:08/M
19 Aidan Fuchs LAUREL 674 0 M 19:08.62 6:10/M
20 Kaden Schlichtkrull ELLWOOD CITY 617 11 M 19:09.37 6:11/M
21 Brian McConahy NESHANNOCK 921 10 M 19:42.12 6:21/M
22 Alex Viggiano LAUREL 676 0 M 19:46.51 6:23/M
23 Adam Rickel NESHANNOCK 924 9 M 19:46.87 6:23/M
24 Marco Yanerella SHENANGO 587 9 M 19:47.74 6:23/M
25 Christopher Stone LAUREL 675 0 M 19:48.34 6:23/M
26 Tyler Wittmann SHENANGO 580 11 M 19:54.33 6:25/M
27 Lorenzo Scarnati NESHANNOCK 916 12 M 19:57.62 6:26/M
28 Gavin Taylor SHENANGO 579 9 M 20:06.80 6:29/M
29 Hunter Rock ELLWOOD CITY 618 11 M 20:16.62 6:32/M
30 Michael Styn RIVERSIDE 647 9 M 20:19.45 6:33/M
31 Logan Walker MOHAWK 904 12 M 20:22.62 6:34/M
32 Ayden Leslie MOHAWK 689 12 M 20:27.12 6:36/M
33 Evan Hendry NESHANNOCK 920 10 M 20:29.68 6:36/M
34 Vaughn Belczyk RIVERSIDE 645 9 M 20:32.35 6:37/M
35 Joseph Pietro RIVERSIDE 646 9 M 20:47.37 6:42/M
36 Jacob Bupp SHENANGO 582 9 M 21:02.37 6:47/M
37 Hunter Hohn SHENANGO 577 11 M 21:04.20 6:48/M
38 Zach Chrobek SHENANGO 575 11 M 21:09.83 6:49/M
39 Jackson Kretz SHENANGO 583 12 M 21:23.32 6:54/M
40 Josh Bruce SHENANGO 581 12 M 21:26.39 6:55/M
41 Geoffrey Measel NESHANNOCK 925 9 M 21:29.27 6:56/M
42 Cameron Sickafuse SHENANGO 578 10 M 21:30.48 6:56/M
43 Gavin Hobel ELLWOOD CITY 630 9 M 21:31.30 6:56/M
44 Maceo Pesce ELLWOOD CITY 620 11 M 21:32.74 6:57/M
45 James Dong SHENANGO 576 11 M 21:37.13 6:58/M
46 Owen Glover RIVERSIDE 643 10 M 21:53.13 7:04/M
47 Drew Frank NESHANNOCK 917 11 M 21:54.42 7:04/M
48 Zach Both LAUREL 678 0 M 21:56.88 7:05/M
49 Darius Custer ELLWOOD CITY 625 10 M 22:12.32 7:10/M
50 Joseph O'Connell RIVERSIDE 641 11 M 22:33.64 7:16/M
51 Logan Parsons LAUREL 677 0 M 23:16.35 7:30/M
52 Joey Manckza NESHANNOCK 927 9 M 24:39.14 7:57/M
53 Jesse DiLullo MOHAWK 684 10 M 24:47.45 8:00/M
54 Markus Miller MOHAWK 699 10 M 25:05.89 8:05/M
55 Thomas Conrad NESHANNOCK 932 9 M 25:06.14 8:06/M
56 Ethan Tanyel NESHANNOCK 928 9 M 25:25.39 8:12/M
57 Kadin Noysser ELLWOOD CITY 627 9 M 25:33.86 8:15/M
58 Zain Palmer RIVERSIDE 648 9 M 25:45.57 8:18/M
59 Matthew Frank NESHANNOCK 929 9 M 25:53.60 8:21/M
60 Dylon Cade SHENANGO 574 12 M 27:06.72 8:45/M
61 Ethan Burchett NESHANNOCK 930 9 M 28:52.20 9:19/M
62 Jack Murray ELLWOOD CITY 624 10 M 33:28.63 10:48/M
GIRLS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Natalie Lape MOHAWK 688 10 F 20:14.78 6:32/M
2 Brooke Wissinger RIVERSIDE 658 10 F 20:26.18 6:35/M
3 Evelyn McClain MOHAWK 693 10 F 20:30.38 6:37/M
4 Lexi Fluharty RIVERSIDE 656 10 F 20:37.70 6:39/M
5 Alyssa Sherman LAUREL 669 0 F 20:53.33 6:44/M
6 Aricka Young MOHAWK 908 10 F 21:19.81 6:53/M
7 Lillian McClain MOHAWK 694 10 F 21:36.66 6:58/M
8 Ellie Whippo MOHAWK 906 9 F 21:41.78 7:00/M
9 Katelyn Stivers MOHAWK 902 11 F 21:43.48 7:00/M
10 Morgan Pisula SHENANGO 597 11 F 21:51.90 7:03/M
11 Valerie Hauser LAUREL 670 0 F 21:53.75 7:04/M
12 Lindsey Urban NESHANNOCK 945 10 F 22:32.70 7:16/M
13 Kayla Freuhstorpher UNION 912 11 F 22:57.37 7:24/M
14 Kaylie Freuhstorpher UNION 913 9 F 23:16.85 7:30/M
15 Riley Bruce SHENANGO 595 12 F 23:33.90 7:36/M
16 Mia Pisano SHENANGO 601 11 F 24:09.20 7:47/M
17 Abigail Ellsperman ELLWOOD CITY 633 12 F 24:31.79 7:55/M
18 Lydia Fair MOHAWK 686 10 F 24:46.18 7:59/M
19 Clara Hudson UNION 911 11 F 24:50.71 8:01/M
20 Olivia Conaway SHENANGO 596 11 F 24:57.50 8:03/M
21 Ella Wittmann SHENANGO 600 9 F 25:08.56 8:06/M
22 Autumn Hendry NESHANNOCK 944 12 F 25:21.52 8:11/M
23 Sidney Andrews MOHAWK 680 12 F 25:37.71 8:16/M
24 Grace omano SHENANGO 599 9 F 25:46.51 8:19/M
25 Emma Wilt NESHANNOCK 948 9 F 25:51.90 8:20/M
26 Sun Hileman LAUREL 671 0 F 25:55.18 8:22/M
27 Breanna Eppinger UNION 915 9 F 26:06.45 8:25/M
28 Sianna Falk RIVERSIDE 660 10 F 26:13.85 8:27/M
29 Hannah Kwiat NESHANNOCK 947 12 F 26:21.79 8:30/M
30 Grace Pisano SHENANGO 598 9 F 26:44.66 8:37/M
31 Avalise Custer ELLWOOD CITY 634 10 F 26:59.54 8:42/M
32 Isabella D'Alessandro RIVERSIDE 657 10 F 28:04.91 9:03/M
33 Parker Jendrysik UNION 910 11 F 28:28.74 9:11/M
34 Josphine Buckel SHENANGO 591 11 F 28:40.45 9:15/M
35 Sydney Alfera LAUREL 962 10 F 28:48.68 9:17/M
36 Abbie Bulow SHENANGO 593 10 F 28:54.28 9:19/M
37 Jenna Fabian LAUREL 672 0 F 30:24.60 9:48/M
38 Nadine Aquino ELLWOOD CITY 635 9 F 32:37.55 10:31/M