YOUTHTOWNE CLASH
Overall Finish List
October 16, 2021
Results By Miles of Smiles Timing Services
BOYS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Jake Borgesi SOUTH FAYETTE 125 11 M 16:06.24 5:12/M
2 Roman Galioto SOUTH FAYETTE 130 11 M 16:48.61 5:25/M
3 John Griffith AQUINAS 6 12 M 17:05.50 5:31/M
4 Maxwell Hamilton OLSH 86 11 M 17:17.30 5:35/M
5 dominick ditoro BALDWIN 15 12 M 17:17.90 5:35/M
6 Everett Sargent PITT CENTRAL CATHOL 114 9 M 17:31.75 5:39/M
7 Joshua Sabram MT LEBANON 67 12 M 17:37.49 5:41/M
8 Tim Danziger SOUTH FAYETTE 127 10 M 17:42.25 5:43/M
9 andrew barrett BALDWIN 13 11 M 17:43.19 5:43/M
10 phillip pegher BALDWIN 26 11 M 17:51.00 5:45/M
11 Peter Sweeney OLSH 93 11 M 17:54.21 5:46/M
12 Josh O'Korn SOUTH FAYETTE 135 10 M 18:01.44 5:49/M
13 Patrick Veazey AQUINAS 11 12 M 18:13.26 5:53/M
14 Aiden Sekelik WEST ALLEGHENY 156 0 M 18:15.23 5:53/M
15 Jadon Petersson SOUTH FAYETTE 136 12 M 18:18.51 5:54/M
16 Jacob Nemec WEST ALLEGHENY 151 12 M 18:26.14 5:57/M
17 J.P. Byrnes PITT CENTRAL CATHOL 100 11 M 18:28.98 5:57/M
18 Will Stickman OLSH 91 10 M 18:35.99 6:00/M
19 Enzo Figallo PITT CENTRAL CATHOL 103 11 M 18:39.12 6:01/M
20 Julius DiSilvio PITT CENTRAL CATHOL 102 12 M 18:43.27 6:02/M
21 Ryan Kozy OLSH 87 12 M 18:49.36 6:04/M
22 Michael Urban OLSH 94 12 M 18:59.77 6:07/M
23 Oleg Hartman PITT CENTRAL CATHOL 106 12 M 19:00.21 6:08/M
24 Aaron Grant PITT CENTRAL CATHOL 105 11 M 19:00.60 6:08/M
25 Aaron Ragan PITT CENTRAL CATHOL 112 11 M 19:04.97 6:09/M
26 Andrew Winschel BALDWIN 32 9 M 19:09.00 6:11/M
27 Evan Moncheck PITT CENTRAL CATHOL 110 12 M 19:12.52 6:12/M
28 Eion McKernan AQUINAS 7 11 M 19:17.50 6:13/M
29 Jonathan Barnes MT LEBANON 36 11 M 19:19.76 6:14/M
30 Jordan Coco PITT CENTRAL CATHOL 101 10 M 19:24.51 6:15/M
31 Theo Austin AQUINAS 2 12 M 19:29.00 6:17/M
32 Tristan Semerod WEST ALLEGHENY 157 9 M 19:33.75 6:18/M
33 Robert Rheinfrank MT LEBANON 66 12 M 19:34.75 6:19/M
34 Nathan Galon WEST ALLEGHENY 146 10 M 19:37.28 6:20/M
35 Jesse Van Wyk REDEEMER LUTHERAN 122 10 M 19:39.27 6:20/M
36 brandon lorkovic BALDWIN 23 12 M 19:39.32 6:20/M
37 Robert Hatala PITT CENTRAL CATHOL 107 9 M 19:40.76 6:21/M
38 Brandt Scholar SOUTH FAYETTE 138 10 M 19:42.39 6:21/M
39 Eddie Richardson PITT CENTRAL CATHOL 113 9 M 19:51.38 6:24/M
40 Brendan King NORTHGATE 77 12 M 19:55.94 6:25/M
41 Isaiah Irwin Evans MT LEBANON 46 9 M 20:00.30 6:27/M
42 Chase Zalar BALDWIN 34 10 M 20:12.90 6:31/M
43 Luke McGreevy MT LEBANON 56 9 M 20:13.76 6:31/M
44 Ryan Priano BALDWIN 29 10 M 20:17.23 6:33/M
45 Trey Trebilcock PITT CENTRAL CATHOL 117 9 M 20:26.89 6:35/M
46 Daniel Dudeck WEST ALLEGHENY 144 11 M 20:27.44 6:36/M
47 Josh Ghil MT LEBANON 43 9 M 20:28.98 6:36/M
48 Christopher Morrison WEST ALLEGHENY 150 12 M 20:35.96 6:38/M
49 Alex Pappa REDEEMER LUTHERAN 120 10 M 20:40.06 6:40/M
50 Ronnie Matthews WEST ALLEGHENY 149 12 M 20:44.00 6:41/M
51 Harris Woodward PITT CENTRAL CATHOL 118 11 M 20:47.02 6:42/M
52 Gio Vella AQUINAS 12 12 M 20:57.20 6:45/M
53 Caleb Gratner NORTHGATE 74 9 M 21:20.13 6:53/M
54 Alex Stefanov MT LEBANON 68 10 M 21:35.00 6:58/M
55 Jack Ellwein MT LEBANON 40 10 M 21:38.30 6:59/M
56 Ben Rayl MT LEBANON 65 10 M 21:46.04 7:01/M
57 Jack Miracle MT LEBANON 59 9 M 21:47.48 7:02/M
58 Maxwell Buckner MT LEBANON 38 9 M 21:50.51 7:03/M
59 Colin Rakolta WEST ALLEGHENY 155 12 M 21:59.00 7:05/M
60 Joe Stengel MT LEBANON 69 9 M 22:06.41 7:08/M
61 Cody Randal BALDWIN 30 12 M 22:20.95 7:12/M
62 Elijah Herzog NORTHGATE 76 11 M 22:44.26 7:20/M
63 Yosei Fukasaku PITT CENTRAL CATHOL 104 11 M 22:53.41 7:23/M
64 Vincent Moncheck PITT CENTRAL CATHOL 111 9 M 23:04.23 7:26/M
65 Mario Ketter WEST ALLEGHENY 148 12 M 23:09.21 7:28/M
66 Jonah Suffoletto PITT CENTRAL CATHOL 116 9 M 23:17.20 7:31/M
67 Aidan Porter WEST ALLEGHENY 154 11 M 23:34.18 7:36/M
68 Jack Kaczmarski PITT CENTRAL CATHOL 108 10 M 23:57.76 7:44/M
69 Andrew Lopez PITT CENTRAL CATHOL 109 12 M 24:20.27 7:51/M
70 Harold Tarr AQUINAS 9 9 M 25:42.57 8:17/M
71 Gustavo Neumann MT LEBANON 62 9 M 26:33.77 8:34/M
72 Alexander Maletestinic OLSH 88 9 M 30:39.78 9:53/M
GIRLS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Lauren Iagnemma SOUTH FAYETTE 133 12 F 18:44.30 6:03/M
2 Caroline Adams MT LEBANON 35 10 F 18:57.33 6:07/M
3 Lily Colombo SOUTH FAYETTE 126 10 F 19:39.71 6:20/M
4 Lydia Valeriano NORTHGATE 79 12 F 19:40.94 6:21/M
5 Emma McGreevy MT LEBANON 55 11 F 19:59.16 6:27/M
6 Audrey Wrabley OLSH 99 12 F 20:04.94 6:28/M
7 Gabby Baiano SOUTH FAYETTE 123 12 F 20:12.59 6:31/M
8 Angelina Gabriel SOUTH FAYETTE 129 11 F 20:30.64 6:37/M
9 Grace Kraemer MT LEBANON 51 11 F 20:50.74 6:43/M
10 Abby Wertz OLSH 98 11 F 20:53.81 6:44/M
11 Alexis Abbett AQUINAS 1 10 F 21:02.95 6:47/M
12 Olivia Pedockie WEST ALLEGHENY 153 12 F 21:09.31 6:49/M
13 Mackenzie Hirt BALDWIN 19 10 F 21:13.91 6:51/M
14 Raegan Tate WEST ALLEGHENY 159 9 F 21:18.53 6:52/M
15 Malley Aiello OLSH 80 12 F 21:28.97 6:55/M
16 Margaret Sweeney OLSH 92 9 F 21:35.44 6:58/M
17 Gianna Mosca OLSH 89 9 F 21:39.41 6:59/M
18 Kaylee Hendricks SOUTH FAYETTE 132 10 F 21:41.56 7:00/M
19 Carina Simmons AQUINAS 8 10 F 21:50.16 7:03/M
20 emily fowler BALDWIN 16 11 F 21:51.80 7:03/M
21 Olivia Marcellaro BALDWIN 24 11 F 21:52.81 7:03/M
22 Ariana Van Ormer OLSH 95 10 F 21:55.61 7:04/M
23 Grace Baldauff NORTHGATE 73 11 F 21:59.80 7:05/M
24 Kyleigh Nagy OLSH 90 11 F 22:04.81 7:07/M
25 Faith Gartley OLSH 83 10 F 22:08.61 7:08/M
26 Lillie Hackworth MT LEBANON 44 10 F 22:17.37 7:11/M
27 Mary Grace Gauntner OLSH 84 10 F 22:24.67 7:14/M
28 Madeline Berg SOUTH FAYETTE 124 10 F 22:30.70 7:15/M
29 Toula Darakos SOUTH FAYETTE 128 10 F 22:39.56 7:18/M
30 Amanda Klineberger MT LEBANON 49 9 F 23:04.32 7:26/M
31 Nicole Crough BALDWIN 14 12 F 23:05.98 7:27/M
32 Zofia Kobik MT LEBANON 50 10 F 23:09.95 7:28/M
33 Libby Gallick OLSH 82 9 F 23:11.94 7:29/M
34 rebekah priano BALDWIN 28 11 F 23:18.50 7:31/M
35 Helen Hickey MT LEBANON 45 11 F 23:28.89 7:34/M
36 Olivia Maher MT LEBANON 52 10 F 23:45.42 7:40/M
37 abbey seng BALDWIN 31 12 F 23:55.31 7:43/M
38 Annie Kail MT LEBANON 47 11 F 24:15.56 7:49/M
39 Emily Funka OLSH 81 9 F 24:23.56 7:52/M
40 Emily Veazey AQUINAS 10 10 F 24:37.55 7:56/M
41 Kyra McCague MT LEBANON 54 11 F 24:46.85 7:59/M
42 Sofia Flati AQUINAS 5 10 F 24:55.47 8:02/M
43 Olivia Barnes MT LEBANON 37 9 F 24:56.81 8:03/M
44 Kate Kessler MT LEBANON 48 12 F 25:26.76 8:12/M
45 Gillian Geyer BALDWIN 17 12 F 25:29.23 8:13/M
46 Jordan Barbour WEST ALLEGHENY 140 10 F 25:37.26 8:16/M
47 Sofia Molinaro MT LEBANON 60 11 F 25:49.29 8:20/M
48 Megan Foust WEST ALLEGHENY 145 9 F 25:51.54 8:20/M
49 Sophie Toussaint MT LEBANON 70 11 F 25:54.65 8:21/M
50 Madison Mussomeli BALDWIN 25 10 F 25:56.69 8:22/M
51 ave kozar BALDWIN 21 11 F 26:20.89 8:30/M
52 Patricia Blume AQUINAS 3 12 F 26:40.81 8:36/M
53 Sophia Shane NORTHGATE 78 11 F 26:42.89 8:37/M
54 Alison Karas WEST ALLEGHENY 147 10 F 27:08.69 8:45/M
55 Maeve McNamee MT LEBANON 57 9 F 29:34.40 9:32/M
56 Tessa Conaway MT LEBANON 39 11 F 30:44.82 9:55/M